Leczenie zębów w narkozie. Na czym polega?

Wiele osób spotkało się z pojęciem leczenia zębów w narkozie. Nie każdy jednak wie, na czym leczenie zębów w narkozie polega. Skojarzenie jest oczywiste. Pacjent jest usypiany i rozpoczyna się leczenie zębów w narkozie. Myli się jednak ten, kto sądzi, że leczenie zębów pod narkozą to dokładnie taka sama procedura, jak w przypadku operacji chirurgicznych, które oczywiście także pod narkozą są przeprowadzane. Leczenie zębów pod narkozą przeprowadza się jednak zupełnie inaczej niż może się to wydawać. Pacjent nie jest usypiany w ten sam sposób jak na sali operacyjnej i nie jest usypiany na cały czas leczenia.

Lekka narkoza na chwilę

W gabinecie dentystycznym nie ma oczywiście możliwości podania pacjentowi takiej narkozy, jak podaje się na sali operacyjnej. Nie ma też takiej potrzeby. Silna narkoza jest nieobojętna dla organizmu, przy leczeniu dentystycznym zaś jest ona zbędna, rzadko kiedy bowiem leczenie nawet wielu zębów trwa dłużej niż kilkadziesiąt minut. Wystarczy więc narkoza innego rodzaju. Leczenie zębów pod narkozą Tychy polega na tym, że pacjenta usypia się tylko na kilka minut, w trakcie których lekarz stomatolog wykonuje najtrudniejsze części leczenia stomatologicznego. Rzeczy, przy których pacjent mógłby czuć ból. Po tym pacjent jest wybudzany i w kolejnej takiej sytuacji usypiany ponownie. Usypianie i wybudzanie polega na podaniu dożylnie – przez wenflon – określonego środka usypiającego lub wybudzającego i trwa moment. Podaniem oczywiście zajmuje się anestezjolog, nie zaś lekarz dentysta. Anestezjolog od początku do końca uczestniczy w leczeniu zębów pod narkozą. Dlatego leczenie zębów pod narkozą Tychy jest w pełni bezpieczne.

Przeciwwskazania

W zasadzie nie ma przeciwwskazań co do takiej formy leczenia, nie oznacza to jednak, że można ukrywać informacje o tym, na co chorujemy czy też informacje o tym, jakie leki na stałe zażywamy. To bardzo ważne dane, które anestezjolog powinien poznać. Przed leczeniem zębów w narkozie konieczne jest też zrobienie wyników badań krwi – są one sprawdzane przez stomatologa i anestezjologa. Jeśli będą złe, leczenie zębów w narkozie stanie się niemożliwe.
Po leczeniu zębów w narkozie trzeba odczekać w gabinecie stomatologicznym około pół godziny, by lekarze mieli pewność, ze narkoza nie spowodowała jakichś negatywnych objawów. Oczywiście nie należy zaraz po takim leczeniu samodzielnie prowadzić samochodu, dlatego z gabinetu dentystycznego lepiej wracać z kimś lub taksówką.