Czym dokładnie zajmuje się ortodoncja łódź?

Należy mieć świadomość, że współczesna ortodoncja Łódź zajmuje się nie tylko i wyłącznie prostowaniem zębów, ale również leczeniem narządu żucia. Godny uwagi jest fakt, że leczenie obejmuje zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Ponadto leczenie ortodontyczne umożliwia na poprawienie estetyki uśmiechu czy wyleczenie ewentualnych wad zgryzu.

W czym dokładnie wyspecjalizował się ortodonta dziecięcy Łódź

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ortodonta Łódź jest stomatologiem wyspecjalizowanym w badaniu przebiegu wzrostu i rozwoju narządu żucia, zapobieganiu nieprawidłowościom narządu żucia czy leczeniu zaburzeń oraz nieprawidłowości związanych z zębami, szczęką i twarzą.

Czy ortodoncja Łódź zajmuje się tylko i wyłącznie prostowaniem zębów?

Znacznej większości osób wydaje się, że omawiany ortodonta dziecięcy Łódź zajmuje się tylko i wyłącznie prostowaniem zębów swoich pacjentów. Oczywiście nie jest to prawda. Stomatolog specjalizuje się bowiem w leczeniu wad zgryzu.

Warto mieć świadomość, że niektóre wady zgryzu mogą nie pozwalać na odgryzanie czy ograniczyć ruchy żuchwy podczas żucia. Ortodonta Łódź jest również w stanie poprawić fonację danej osoby. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że bardzo duża liczba wad zgryzu ma związek z zaburzeniami wymowy.

Dlaczego rekomendowane jest leczenie wad zgryzu u ortodonty?

Należy wiedzieć, że niewłaściwie ustawione, a także stłoczone zęby mogą przeszkadzać w dokładnym oczyszczaniu. Usposabiają tym samym do powstawania różnego rodzaju ubytków w najciężej dostępnych miejscach. Godny uwagi jest również fakt, że złe ustawienie zębów będzie powodowało nieprawidłowe przenoszenie sił na przyzębie. Przyczyni się to do zmian patologicznych czy przeciążeń.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że część wad zgryzu może uniemożliwiać danej osobie odgryzanie czy ograniczać ewentualne ruchy żuchwy podczas żucia. Należy również zaznaczyć, że ogromna liczba wad zgryzu ma związek z zaburzeniami wymowy. Rekomendowane jest zatem postawienie na renomowanego ortodontę.

Jakie mogą być przyczyny wad zgryzu?

Koniecznie trzeba wiedzieć, że jedną z przyczyn wad zgryzu może być układanie niemowlęcia w łóżeczku zbyt wysoko lub nisko cały czas w jednej pozycji. Do omawianej wady może przyczynić się także nieodpowiednie układanie się w trakcie karmienia. Doskonałymi przykładami mogą być ucisk brodawki piersiowej czy butelki na żuchwę. Przyczyną wady zgryzu mogą być także zbyt duże dziurki w smoczku.