Dentysta dziecięcy Łódź

Pedodoncja to dziedzina, którą zajmuje się stomatolog dziecięcy Łódź. W ramach tej dyscypliny leczone są wszelkie choroby zębów dzieci.

Dentysta dziecięcy Łódź

Według ekspertów, pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym powinna być przeprowadzona już w pierwszych latach życia malucha. Co ważne, również w późniejszym okresie życia młodej osoby warto zadbać o to, aby stawiała się ona na wizytach kontrolnych raz na kwartał. Lekarz już podczas pierwszego badania będzie w stanie ocenić stan uzębienia oraz przewidzieć rozwój zębów. Bardzo ważne jest wykrycie wad u małego dziecka, ponieważ uniknie się kosztownego leczenia w przyszłości. Pedodonta to specjalista, który zajmuje się również leczeniem zębów mlecznych.

Dziecko już na pierwszej wizycie zostanie przebadane pod kątem możliwości wystąpienia chorób jamy ustnej. Jeśli u dziecka pojawi się próchnica czy inne defekty, mogą zostać one bardzo szybko zwalczone. Najważniejsza jest szybka reakcja ze strony rodziców. W przypadku zdrowych zębów lekarz przeprowadzi zabieg fluoryzacji. Proces ten polega na lakierowaniu zębów substancją, w której składzie znaleźć można wiele minerałów w tym fluor. Dzięki cienkiej warstwie zęby są zabezpieczone przed bakteriami oraz kwasami.

Stomatologia dziecięca Łódź

Dziecko, którego zęby mają szczeliny lub ubytki, powinno zostać skierowane na zabieg lakowania. Lakowanie jest to prosta procedura, która polega na załataniu małych dziurek. Jest to skuteczna metoda, dzięki której zęby zabezpieczone są przed dostawaniem się do nich bakterii oraz innych niebezpiecznych dla zdrowia zębów czynników.
Warto zaznaczyć, że stomatolog dziecięcy Łódź zajmuje się leczeniem zarówno zębów mlecznych, jak i stałych.

Zęby mleczne są bardzo narażone na czynniki zewnętrzne. Mogą być one zaatakowane kwasami oraz bakteriami, które zniszczą szkliwo co prowadzić może do pogorszenia stanu zębów. Zęby, których nie da się uratować w inny sposób, należy wyleczyć kanałowo. Zęby mleczne również można leczyć kanałowo. Jest to bardzo ważne, ponieważ próchnica może przenieść się na zęby stałe, co wiąże się z kosztownym leczeniem. O zęby mleczne należy dbać tak samo, jak o zęby stałe. Warto wpoić swojemu dziecko potrzebną wiedzę dotyczącą higieny jamy ustnej, ponieważ gwarantuje to zdrowie zębów również w dorosłym etapie jego życia.