Etui na telefon – funkcjonalna ozdoba

Ochrona współczesnych telefonów musi być lepsza niż jeszcze kilkanaście lat temu. Nikt nie myślał wtedy, jak wiele funkcji zmieści się w ten przenośny mały komputer. Z estymą wspomina się niezniszczalne telefony z przełomu millenium, które po upadku miały, co najwyżej uszkodzić podłogę. Aktualnie telefony składają się z dużo delikatniejszych i bardziej zminiaturyzowanych części, co naraża je na powstawanie mikrouszkodzeń. Głównym zaś budulcem frontu jest szkło, często połączone z plastikiem – powoduje to, że urazy wyświetlacza trudno naprawić i trzeba bardzo uważać przy korzystaniu z niezabezpieczonego urządzenia.

Etui na telefon – gadżet czy ochrona?

Ze względu na materiały, z których wykonane są współczesne telefony narażone są one na rysy, uszkodzenia i pęknięcia. Obniżanie wagi przy jednoczesnej stale zwiększanej liczbie funkcji sprawia, że smartphone powinien być chroniony przed upadkami i urazami mechanicznymi. Nie zawsze da się ich jednak uniknąć. Wtedy pomocną może być zabezpieczenie w postaci osłony marki ringke. Aby ochrona się sprawdziła ringke etui jest wykonane z najlepszej jakości plastików i gum. W razie upadku ringke case na telefon ma zaabsorbować siły, które mogłyby uszkodzić telefon. Wbrew pozorom case nie jest jedynie atrakcyjnym wizualnie gadżetem, ale także ochroną przed urazami. Aby dobrze dobrać case trzeba sprawdzić model swojego telefonu, gdyż te różnią się miedzy sobą gabarytami i umiejscowieniem otworów na słuchawki czy ładowarkę. Warto sprawdzić dokładnie rok produkcji, ponieważ nawet ten sam model telefonu różni się kształtem, jeśli wyprodukowane są w różnych latach. Nie warto oszczędzać na etui, gdyż tańsze odpowiedniki nie ochronią skutecznie sprzętu przed uszkodzeniami.

Czy estetyka jest najważniejsza?

Wielu decydując się na zakup case na telefon, niektórzy klienci kierują się tylko wizualnym aspektem budowy etui. Jednak nie jest to najważniejsza cecha, jaką powinno mieć etui. Wielu chińskich producentów oferuje tanie, bardzo atrakcyjne wizualnie case. Podczas gdy są one estetyczne, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Nawet te piękne, szybko się niszczą a nadruki są słabej, jakości. Niestety nie zawsze spełniają one też swoją funkcję ochronną. Produkty renomowanych producentów takich jak ringke są gwarancją estetycznego wykonania, ale również bezpieczeństwa telefonu. Przed zakupem etui warto rozważyć, jaka cecha jest najważniejsza. Czy atrakcyjny wygląd, zadrukowany bohaterami ulubionego serialu czy zabezpieczenie danych i telefonu przed urazami?