Implant zęba. Niekonieczny ale polecany

Ząb, który jest w bardzo złym stanie i nie nadaje się już do leczenia, powinien zostać usunięty. Każdy stomatolog Olsztyn usuwa zęby i jeśli mamy taka potrzebę, powinniśmy się na to zdecydować. Pozostawienie chorego zęba w uzębieniu – nawet jeśli już nie boli – może bowiem być powodem psucia się kolejnych zębów. Jeśli jest to ząb zakażony, ropny, pozostawianie go może prowadzić do zagrożenia zdrowia i życia. Znane są przypadki śmierci na skutek zakażenia organizmu, które zaczęło się od ropnego zęba.

Co w miejsce zęba?

Miejsce po usuniętym zębie nie powinno pozostać puste, szczególnie jeśli został usunięty jeden z przednich zębów. Puste miejsce to nie tylko brzydszy uśmiech i brak poczucia własnej atrakcyjności. W kierunku miejsca po zębie mogą zacząć się pochylać inne. Taka sytuacja może doprowadzić do tego, że sąsiednie zęby zaczną się ruszać, więc z czasem i one będą wymagać usunięcia. Warto więc w miejsce usuniętego zęba wstawić implant. Niejeden gabinet stomatologiczny Olsztyn, to miejsce, gdzie można zlecić wstawienie takiego implantu. Dobry dentysta Olsztyn wykonuje taką usługę szybko i stosunkowo tanio.

Warto porównywać ceny implantów

Decydując się na wstawienie implantu, warto porównać cenę takiej usługi co najmniej u kilku stomatologów. Prawie każdy dentysta Olsztyn ma taką usługę w swojej ofercie, koszt wstawienia implantu jest jednak znaczny. Na szczęście jest niejeden gabinet stomatologiczny Olsztyn, gdzie implanty wstawia się w bardzo atrakcyjnych cenach nie przekraczających kilkuset złotych. Warto też pamiętać, że żaden stomatolog Olsztyn nie wykona takiej usługi w trakcie jednej wizyty. Na początku bowiem musi wstawić podstawę implantu, po czym potrzebny jest czas, w którym podstawa implantu dokładnie zrośnie się z dziąsłem. Wkręcenie stałego implantu zęba możliwe jest więc dopiero kilka tygodni po wstawieniu jego podstawy, Oczywiście na ten przejściowy okres, stomatolog może wstawić implant czasowy, który nie kosztuje wiele. Warto się na to zdecydować, pamiętając jednak, ze nie jest to stały ząb. Wskazane jest oszczędzanie go i nie nagryzanie nim pokarmów. Podczas mycia zębów taki czasowy implant także należy myć bardzo delikatnie.

Po wstawieniu stałego implantu zęba można już normalnie jeść. Stomatolog dobiera taki implant, który jest identyczny z sąsiadującymi zębami, można więc mieć pewność, że nikt się nie domyśli, że taki implant posiadamy. Z czasem może on wymagać wymiany, jednak zawsze wymieniany jest tylko sam implant, nie zaś implant z podstawą.