Jakie etui wybrać?

Większość dzisiejszych smartfonów ma konstrukcje metalowe lub szklane, więc zapewnienie im bezpieczeństwa i ochrony przed uszkodzeniami może być dość trudne. Dobre etui lub pokrowiec to długa droga, nawet jeśli nie chcesz ukrywać pięknego wyglądu telefonu. Jednak w niektórych przypadkach można również dodać do niego pewne punkty stylu. Od ultracienkich po wyjątkowo wytrzymałe – każdy znajdzie coś dla siebie. Wielu użytkowników rekomenduje Spigen etui.
Według nich Spigen case na telefon spełnia oczekiwania.

Jakie etui wybrać?

Można je podzielić na cztery różne kategorie – cienkie, hybrydowe, portfelowe i wytrzymałe.

Cienkie etui: te etui są zwykle bardzo cienkie i nie obciążają telefonu. Jednowarstwowe osłony są wykonane z TPU lub poliwęglanu. Są idealne dla każdego, kto chce jak najbardziej minimalistycznej obudowy, ale pamiętaj, że nie zawsze może być najbardziej ochronna.

Etui hybrydowe: Wiele etui hybrydowych jest cienkich i lekkich, ale zapewnia znacznie lepszą ochronę niż typowe cienkie etui. Należą do nich wszystko, co wykorzystuje połączenie materiałów, takie jak tył z poliwęglanu i zderzak z TPU lub stosunkowo cienka dwuwarstwowa obudowa.

Wytrzymałe etui: wytrzymałe etui są duże i nieporęczne, ale zapewnią, że Twój telefon przetrwa prawie wszystko. Można w tym miejscu polecić Spigen case na telefon, który charakteryzuje się wytrzymałością. Ciężkie etui są zwykle przeznaczone dla osób, które pracują w trudnych warunkach lub są niezdarne. Tego typu etui są również zwykle połączone z klipsami do paska i kaburami, dzięki czemu telefon jest bezpieczny.

Etui z portfelem: Etui z portfelem pozwalają przechowywać karty, dowody osobiste i trochę gotówki, jednocześnie chroniąc telefon. Te z okładkami folio pomagają również zabezpieczyć wyświetlacz bez osłony ekranu. Etui z portfelem jest świetne dla każdego, kto pragnie jego wygody. Wspomniane wcześniej Spigen etui takiej właściwości nie posiada.

Jakie akcesoria telefoniczne są jeszcze potrzebne?

Ochraniacze ekranu były kiedyś niezbędnym akcesorium, ale większość obecnych smartfonów ma wbudowaną ochronę ekranu ze względu na użyte materiały, szczególnie po wprowadzeniu Corning Gorilla Glass i innych opcji. Niektóre etui mają uniesioną krawędź wokół wyświetlacza i inne funkcje ochronne, które pomagają chronić ekran.

Jeśli jednak wolisz spokój, dobrym pomysłem jest zabezpieczenie ekranu. Jeśli martwisz się tylko zadrapaniami, opcja folii TPU lub PET będzie działać, ale osłona ekranu ze szkła hartowanego jest znacznie lepsza, aby zapewnić pełną ochronę.

Należy jednak pamiętać, że akcesoria telefoniczne ze szkła hartowanego mogą nie pasować do Twojego telefonu. Trudno jest znaleźć dobre opcje dla telefonów z zakrzywionymi wyświetlaczami. Pojawienie się skanerów linii papilarnych pod wyświetlaczem również stanowi problem.