Warto wiedzieć, że pacjenci przy wyborze ortodonty przeważnie kierują się kwestiami psychologicznymi. Biorą pod uwagę kontaktowość, uprzejmość czy aparycję lekarza. Nie mają bowiem odpowiedniej wiedzy medycznej, nie wiedzą zatem jakie aspekty muszą zostać uwzględnione przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jakie cechy powinien mieć ortodonta dziecięcy Łódź?
Opinie innych pacjentów
Rekomendowane jest w pierwszej kolejności uwzględnienie opinii innych pacjentów. Warto w tym celu zapytać się znajomych i członków rodziny, czy znają ortodontę godnego polecenia. Warto podchodzić z dystansem do wszystkich informacji zamieszczonych w internecie. Negatywne komentarze mogą być wynikiem sytuacji, w której ortodonta Łódź nie porozumiał się z klientem.
Dokładny wywiad i właściwa diagnoza
Dobry ortodonta dziecięcy Łódź powinien zwrócić szczególną uwagę na takie kwestie, jak przyjmowane leki, dieta czy aktualne choroby. Bardzo mała liczba pacjentów ma świadomość, że mnóstwo aspektów oddziałuje na właściwy zgryz. Warto wiedzieć, że całość szkieletu jest ze sobą właściwie połączona. Oznacza to tym samym, że wady w obrębie twarzoczaszki mogą mieć bardzo duży wpływ na funkcjonowanie pozostałej części układu kostnego. Ortodoncja Łódź jest zdecydowanie szerszą dziedziną, niż mogłoby się wydawać.
Plan leczenia
Ortodonta Łódź powinien zaproponować szczegółowy plan leczenia. Ponadto konieczne jest omówienie go z rodzicami dziecka. Niestety bardzo duża liczba pacjentów jest zdania, ze leczenie ortodontyczne polega przede wszystkim na założeniu aparatu. Warto wiedzieć, że efekty nie zależą od zastosowanego aparatu, tylko od specjalisty, który potrafi użyć właściwych narzędzi, a następnie odpowiednio nimi sterować.
Ortodoncja Łódź – co jeszcze warto wiedzieć przed wyborem lekarza?
Bardzo istotne znaczenie ma kontakt z pacjentem. Ortodonta powinien poświęcić od 15 do 30 minut na omówienie planu leczenia. Oczywiście pacjent nie będzie w stanie zweryfikować czy zrozumieć poszczególnych aspektów. Konieczne jest wytłumaczenie, w jaki sposób aparat będzie oddziaływał na codzienne funkcjonowanie dziecka. Nie można zapomnieć wspomnieć o ograniczeniach w leczeniu.
Godny uwagi jest fakt, że leczenie ortodontyczne polega przede wszystkim na współpracy. a także świetnej komunikacji między pacjentem, a lekarzem. Bardzo istotne jest zatem porozumienie. Pacjent powinien poczuć, że może zapytać swojego ortodonty praktycznie o wszystko. Dziecko musi mieć bo lekarza pełne zaufanie. Wtedy nie będzie się bało przychodzić do gabinetu.