Kasetony sufitowe – prosty sposób na odnowienie mieszkania

Nierówne ściany i sufity nie zawsze wymagają dość inwazyjnych prac wykończeniowych jak gipsówki i malowanie. Do tego celu świetnie sprawdzą się także kasetony, które są łatwym i na pewno tańszym sposobem na odnowienie i stylowe udekorowanie naszych mieszkań.

Co to są kasetony i jakie jest ich zastosowanie?

Pod tym względem sklep z tego rodzaju produktami oferuje naprawdę szeroki wybór różnego rodzaju kasetonów. Kaseton to nic innego jak ozdobna płyta, najczęściej wykonana ze styropianu, gipsu lub drewna, którą bardzo łatwo montuje się na gładkich powierzchniach jak właśnie ściany i sufity. Prace przebiegają szybko i czysto, a my zyskujemy dzięki temu równe i w zależności od upodobań często także bardzo dekoracyjne wnętrza. Jest to więc prosty sposób na nadanie mieszkaniom pięknego wyglądu. Nie można również zapomnieć o ich funkcji czysto praktycznej, jaką jest izolacja termiczna oraz akustyczna. W sklepach dostaniemy zarówno kasetony sufitowe, kasetony ścienne lub również popularne panele sufitowe.

Kasetony ścienne – struktura gładka lub dekoracyjna

Przeglądając asortyment sklepu z kasetonami łatwo zauważyć, że są one dostępne w bardzo różnorodnym wyborze. Gdy zależy nam przede wszystkim na wygładzeniu i ukryciu nierówności na ścianach i sufitach, to z powodzeniem można zdecydować się na kasetony sufitowe lub ścienne całkiem gładkie lub imitujące tynk strukturalny. Efektem jest równa i niezwykle estetycznie wyglądająca ściana czy sufit. Są one także dostępne w różnych kolorach, co pozwala uzyskać ciekawe i oryginalne efekty w naszym mieszkaniu. Jeśli naszym zamiarem jest uzyskać stylowe i bardziej dekoracyjne wnętrza, to można wybrać kasetony ścienne 3D o nietypowych zdobieniach przypominających, np. strukturę kamieni szlachetnych, oryginalnych wytłoczeniach lub dekoracjach typowych dla stylu vintage.

Nowe ściany i sufit – wariant z panelami

Oprócz różnego rodzaju kasetonów w sklepie dostępne są również panele sufitowe, które z naszego salonu lub poddasza uczynią wyjątkowo ciepłe i przyjemne pomieszczenie. Tego rodzaju panele świetnie imitują naturalne drewno i dostępne są w bardzo bogatej kolorystyce. W ten sposób można odnowić cały sufit, fragment ściany lub skosy charakterystyczne dla poddaszy.

Panele jak i kasetony to prosty sposób na odnowienie mieszkania. Ich montaż jest szybki i łatwy. Dodatkową zaletą jest również stosunkowo niska cena, a zaletą materiału, z jakiego zostały wykonane, jest niewątpliwe wysoka izolacja pod względem termicznym oraz akustycznym.