Kiedy przydaje się catering pracowniczy?

Catering pracowniczy staje się standardem w wielu przedsiębiorstwach. Dzięki niemu można nieraz lepiej poznać ludzi, z którymi się pracuje, a także zadbać o luźniejszą atmosferę w momencie, gdy czas na przerwę. W jakich sytuacjach warto zorganizować catering dla firm, by taki gest został doceniony i przyniósł wiele wymiernych korzyści?

Obiady pracownicze na co dzień

Jeśli zakład pracy znajduje się na obrzeżach miasta, a do tego wielu pracowników dojeżdża z zupełnie innej miejscowości, warto zorganizować wówczas obiady pracownicze. Tym bardziej, jeśli w okolicy nie ma punktów, w których można kupić żywność na wynos, która mogłaby skutecznie zastąpić domowy, czy firmowy obiad.

Wybierając taki rodzaj żywienia w przedsiębiorstwie, można zadbać o to, by żaden zatrudniony nie chodził głodny w godzinach, kiedy tak bardzo liczy się jego produktywność. Decydując się na obiady dla pracowników, można nie tylko poczęstować personel ciepłym posiłkiem, ale też bogatym w ważne składniki dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Catering dla firm na biznesowe uroczystości

Taki okres w roku, jak święta Bożego Narodzenia, czy Wielkanoc nie może przejść bez echa. Często więc przed rozstaniem się na kilka dni wolnych od pracy właściciel firmy decyduje się na specjalny catering dla firm. Może w ten sposób poczęstować pracowników ciepłą i aromatyczną wigilią bądź daniami typowymi dla wielkanocnych świąt. Często też taki catering na szczególne okazje sprawdza się, gdy w firmie świętuje się urodziny szefa bądź pracownika, czy ważny sukces albo jubileusz.

Catering pracowniczy na spotkania konferencyjne

Konferencje mają to do siebie, że mogą trwać nawet kilka godzin. Często też organizuje się je w godzinach popołudniowych, dlatego też nie sposób pominąć firmowych posiłków. Catering pracowniczy nie musi być w tym przypadku daniem obiadowym, a bardziej słodką przekąską do kawy typu ciastko czy herbatnik.

Catering dla pracowników przydaje się też wtedy, gdy konferencję dzieli się na dwie części, czyli przed i po lunchu. Pora lunchu to dobry moment, by zaproponować przybyłym wykwintne dania, poprawiające nastrój i nastawienie przed kolejną turą rozmów. Jako że konferencje nie odbywają się zwykle codziennie, można pozwolić sobie na bardziej wyszukane menu, a z pewnością taki gest zapadnie w pamięci wszystkim uczestnikom takiego spotkania biznesowego.