Lekarze w klinice dentystycznej w Poznaniu

Mieszkańcy Poznania zdecydowanie coraz bardziej dbają o swój uśmiech. Z tego też powodu powstaje coraz więcej klinik dentystycznych w Poznaniu. Jednak, kiedy patrzymy na ofertę takich klinik, to na pewno większość osób czyje się lekko skołowanych. Okazuje się bowiem, że nie istnieje jeden zwykły dentysta Poznań, tylko że wielu stomatologów ma swoje specjalizacje. Jak się one kształtują? Czym się zajmują?

Stomatologia zachowawcza – najbardziej podstawowy wymiar stomatologii

Na początek warto opisać specjalistę, jakim jest stomatolog Poznań zajmujący się stomatologią zachowawczą. Zasadniczo jest to każda osoba po studiach z zakresu stomatologii. Taka stomatologia zachowawcza zajmuje się najbardziej podstawowymi sprawami, a zatem leczeniem ubytków itp.

Endodoncja- taka zaawansowana stomatologia zachowawcza

Kim jest jednak endodonta? Otóż leczenie endodoncyjne to inaczej leczenie kanałowe. Kiedy zatem zaatakowane są korzenie zęba, konieczne jest umartwienie go i następujące leczenie. Tym właśnie zajmuje się stomatolog Poznań – endodonta.

Ortodonta – specjalista od zgryzu

Klinika dentystyczna Poznań to także miejsce, w którym spotkamy specjalistę nazywanego ortodontą. Czym w zasadzie zajmuje się taka osoba? Otóż ortodonta zasadniczo leczy zgryz. Mówiąc zatem prostszym językiem, taki dentysta Poznań pomoże nam z krzywymi zębami i tego typu problemami.

Chirurg szczękowo – twarzowy – specjalista od trudniejszych spraw

Klinika dentystyczna Poznań to także miejsce, w którym będzie można umówić się do specjalisty, jakim jest chirurg szczękowo – twarzowy. Czym w zasadzie zajmuje się taka osoba? Otóż najczęściej kojarzony jest on po prostu z usuwaniem zębów, szczególnie trudnych do usunięcia ósemek, które często nie do końca się nawet jeszcze wyrżnęły. Jednak tak naprawdę to jego zadanie jest bardziej skomplikowane. Jest to bowiem specjalista, który przeprowadza zabiegi rekonstrukcyjne twarzy, leczy złamania żuchwy czy szczęki albo oczodołu, zajmuje się nowotworami twarzoczaszki itp.

Periodontolog – mało znany specjalista

Warto jeszcze kilka słów powiedzieć o periodontologu, ponieważ jest to naprawdę bardzo mało znany specjalista. Otóż zajmuje się on schorzeniami błony śluzowej jamy ustnej. Oznacza to przykładowo to, że może nam on pomóc z takim problemem, jakim są krwawiące dziąsła itp.

W klinice stomatologicznej w Poznaniu będzie można jeszcze spotkać stomatologów zajmujących się chociażby stomatologią estetyczną, niemniej jest to już nieco inna sprawa i bardzie zagmatwane wyjaśnienie.