Stomatolog tylko, gdy to konieczne

Wolimy unikać lekarzy. Chodzimy do nich, gdy czujemy, że jest to nieuniknione i sami raczej nie zaleczymy kataru, bólu brzuchu czy bólu zęba. Ale przecież lekarza nie trzeba odwiedzać tylko, gdy już nie da się z przypadłością wytrzymać. Regularna kontrola może pozwolić uniknąć poważniejszej choroby. Ważna jest profilaktyka

Rady stomatologa Szczecina

Weźmy jako przykład lekarza w osobie, jaką jest dentysta Szczecin. Wskaże on najlepszą metodę dbania o zęby i tego jak zachować higienę w jamie ustnej. Dentysta Szczecin profilaktykę podaje za najlepszy przykład. Z czym się to je? Dosłownie potrzebna jest dostosowana dieta, bez zbyt wielu słodkości, albo kolorowych napojów – te ostatnie mogą nam sprawić kolorowe uzębienie – lepiej ograniczać czarną herbatę czy pić mniej kawy. Właściwe mycie zębów też jest ważne. Czyścić należy co najmniej 2 minuty i robić to okrężnymi ruchami z zewnątrz i wewnątrz powierzchni zębów. Stomatolog Szczecin zaleca szczoteczki z niezbyt twardym włosem, ale też nie uginające się zbyt łatwo. Trzeba przecież pozbyć się wszystkich bakterii. Pomyśleć należy i o paście do zębów. Wybór jest wcale szeroki i dopasowany czy to do zębów wrażliwych, skorych na podrażnienia czy też łatwiej krwawiące dziąsła.

W klinice stomatologicznej

Stomatolog Szczecin zaznacza, by nie pomijać kłopotów ze szczęką. Gdy ból już się odzywa w zębie czy rozlewa się na dziąsło należy prędko dostać się do specjalisty. Klinika stomatologiczna Szczecina dysponuje znakomitym wyposażeniem i gotowa jest na najgorsze sytuacje. Jeśli trzeba wyrwać zęba roentgen czeka w pogotowiu i pomoże stwierdzić co i gdzie ściśle nie działa i jak bardzo trzeba wiercić w środku. Może to tylko pozory i nie trzeba wszystkiego otwierać, a dziurkę szybko się zaplombuje, ale bywa, że problem leży głębiej i może się to skończyć znacznie bardziej smutno – rwanie nikomu nie sprawia przyjemności. Kosztów można się spodziewać proporcjonalnie większych, gdy sprawa trudniejsza.

Lepiej nie czuć bólu

Najgorsza opcja, gdzie ból i dolegliwości nie dają spokoju jest możliwa do pominięcia, ale wyłącznie przy częstym sprawdzaniu stanu zębów i dbaniu o nie. Zgodnie ze wskazówkami dentysty Szczecina trzeba codziennie, ze dwa razy minimum myć zęby jak najdokładniej, można też stosować nitki, ale nie zapominać o zdrowej i bogatej w witaminy diecie. Uniknięcie słodkości, zrezygnowanie z kawy czy chociaż mniejsze jej spożywanie to trudność dla smakoszy, ale jak bardzo podziękują zęby. Lśniące i silne będą powodem do dumy właściciela.