Zdrowie zębów pod kontrolą

Dbanie o stan jamy ustnej to nieustanna praca. Jakie zabiegi można wykonać u specjalisty? Dlaczego regularne odwiedzanie stomatologa jest tak ważne?

Gabinet stomatologiczny Kraków – profilaktyka przede wszystkim

Regularne umawianie sie do dentysty jest podstawą dbania o stan jamy ustnej. Co najmniej raz w roku powinno się odwiedzać gabinet stomatologiczny Kraków, by kontrolować kondycję uzębienia i w razie potrzeby wdrożyć odpowiednie leczenie. Istotne jest to, by nie pojawiać się u stomatologa dopiero, kiedy sytuacja jest w bardzo zaawansowanym stadium. Warto pamiętać o tym, że ból zęba, który zmusza do pojawienia się u specjalisty, nie wróży nic dobrego. Nierzadko konieczne jest wtedy usunięcie go lub rozpoczęcie leczenia kanałowego. Należy więc przede wszystkim kierować się zasadą, że lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Oczywiście, nie trzeba przypominać o dokładnym i codziennym szczotkowaniu oraz nitkowaniu zębów. Bez pamiętania o tym pojawienie się próchnicy jest bardziej niż pewne.

Gabinet dentystyczny Kraków – jakie zabiegi można wykonać w tym miejscu?

Gabinet dentystyczny Kraków oferuje wykonanie różnego rodzaju zabiegów. Głównie można skorzystać z konsultacji i kontroli stomatologicznych oraz zapoznać się z instruktażem higieny jamy ustnej. Dość popularną opcją, którą wybiera spora grupa osób, jest higienizacja zębów. Jest to wieloetapowy zabieg, który polega na oczyszczeniu szkliwa z osadu i innych zanieczyszczeń. Zwykle składa się ze skalingu, piaskowania, polerowania i fluoryzacji. Daje natychmiastowy efekt lekkiego wybielenia i wygładzenia powierzchni zębów.

W gabinecie można również skorzystać z usług z zakresu stomatologii zachowawczej (m.in. założenie opatrunku leczniczego, wypełnienie ubytków, odbudowa zęba), endodoncji (czyli tzw. leczenie kanałowe), chirurgii stomatologicznej (usuwanie zębów jednokorzeniowych, wielokorzeniowych i mlecznych), protetyki (m.in. protezy i licówki).

Klinika stomatologiczna Kraków – nie tylko leczenie ubytków, czyli jakie zabiegi estetyczne są dostępne

Zdrowe zęby zwykle wyróżniają się dobrą prezencją. Zdarza się jednak, że potrzebują wsparcia w postaci profesjonalnych zabiegów z zakresu implantologii lub ortodoncji. Popularne jest także nakładanie licówek, dzięki którym w widoczny i szybki sposób można poprawić wygląd jamy ustnej. Podobnie jest z wybielaniem zębów – chętnych na takie zabiegi nie brakuje. Klinika stomatologiczna Kraków to dobry wybór dla każdego.