Garść przydatnych informacji na temat implantów zębowych

Jednym z ogromnych osiągnięć stomatologii estetycznej są implanty zębowe. To właśnie dzięki nim można uzupełnić luki w łuk zębowy, dzięki czemu uzębienie wygląda zdecydowanie lepiej, a zdrowie pozostałych zębów nie jest zagrożone. Poniżej garść informacje na temat implantów.

Implanty Szczecin

Czym są implanty zębowe? To śruby, wykonane najczęściej z metalu, jakim jest tytan, które chirurg stomatolog wszczepia w kość w szczęce człowieka, po to, aby zastąpiły one korzenie zębowe. Z reguły większość osób może pozwolić sobie na implanty, a przeszkodą mogą być wybiórcze problemy zdrowotne lub brak funduszy.

Implanty zębów Szczecin

Dla kogo implanty będą dobrym rozwiązaniem? Po pierwsze implanty są dosyć kosztowne, dlatego na pewno mogą pozwolić sobie na nie osoby, które dysponują kilkoma tysiącami złotych, aby wyleczyć ubytek w łuku zębowym. Na szczęście coraz więcej gabinetów stomatologii umożliwia realizację implantów na raty.

Implanty Szczecin cennik

Możliwość płacenia w ratach to wielki ukłon w stronę pacjentów. Ze względu na to, że pojedynczy implant kosztuje około 2 tysięcy zł lub więcej, to duży wydatek. Po wszczepieniu implantu trzeba jeszcze zapłacić za koronę zębową, co znów podnosi koszty uzupełnienia luk w łuku zębowym.

Implanty zębów Szczecin – gojenie

Kiedy jest się po etapie konsultacji z chirurgiem stomatologiem, który oceni stan kości, w które będą wszczepione implanty, można przygotować się do zabiegu. Z reguły trwa on około godziny lub odrobinę dłużej. Później następuje proces gojenia się. Jeżeli nie jest niczym zaburzony, po kilku miesiącach można zgłosić się do stomatologa na odbudowę zęba. Proces gojenia się uwarunkowany jest wieloma czynnikami. Jednym z nich jest ogólny stan zdrowia pacjenta.

Implanty Szczecin cennik całego zabiegu

Jakie są ogólne koszty wszczepienia implantu? Trzeba wykonać zdjęcie rentgenowskie, następnie umówić się na wszczepienie samego implantu oraz na kontrolę, tak by stomatolog mógł ocenić, czy wszystko idzie dobrze. Po kilku tygodniach lubi miesiącach będzie można odbudować ząb, na przykład poprzez założenie korony z porcelany. Wszystko to sprawia, że łączne koszty uzupełnienia zębów jednym implantem to nawet około 4000 zł, w zależności od miasta oraz renomy kliniki i samego specjalisty. Nie jest to mało, jednak ząb wygląda jak prawdziwy. Implanty Szczecin cennik widnieje na stronie internetowej, którą można łatwo znaleźć wpisując w wyszukiwarkęn potrzebne informacje.