Jak dentysta Gdynia Orłowo radzi sobie z próchnicą?

Stan zębów ma bardzo duży wpływ na zdrowie ogólne, dlatego też tym bardziej warto systematycznie odwiedzać stomatologa, który dokona kontroli uzębienia. Pamiętać należy o tym, ze brak widocznych zmian i problemów bólowych nie musi wcale świadczyć o braku problemów. Nowoczesna klinika stomatologiczna Gdynia posiada specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu jest w stanie wykryć nawet najdrobniejsze zmiany próchnicowe w zębach.

Dlaczego warto zapisać się na wizytę kontrolną?

Dzięki wizycie kontrolnej stomatolog Gdynia Orłowo może zaproponować leczenie nieinwazyjne. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie ma potrzeby borowania zębów, które jak powszechnie wiadomo nie należy do najprzyjemniejszych doznań. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto wizytę kontrolną przeprowadzać co 6 miesięcy.

Próchnica – co trzeba wiedzieć?

Próchnica początkowa jest niewidoczna gołym okiem, dlatego też stomatolog Gdynia Orłowo może wykryć problemy dopiero po skorzystaniu z pomocy lasera diagnostycznego. Pierwsze widoczne objawy próchnicy pojawiają się najczęściej na szkliwie zęba. Jeżeli chodzi o dolegliwości bólowe, to pojawiają się one dopiero wtedy, gdy próchnica obejmuje zębinę. Najmocniejsze bóle pojawiają się oczywiście wtedy, gdy próchnica sięgnie miazgi zęba.

Profilaktyka próchnicy – jak wygląda?

Jeżeli chodzi o profilaktykę chorób zęba i dziąseł, to dentysta Gdynia Orłowo przeprowadza systematyczne usuwanie kamienia i osadu nazębnego. Jak wspomniano powyżej zabiegi higieniczne powinny być przeprowadzana przynajmniej raz na pół roku. Niestety nie zawsze jest możliwe pozbycie się osadu i kamienia poprzez systematyczne mycie zębów w domu. Zaniechanie wizyt profilaktycznych może doprowadzić do odsłonięcia szyjek zębowych, co w dłuższej perspektywie prowadzi do wypadania zębów.

Jakie są skuteczne sposoby leczenia próchnicy?

Dentysta Gdynia Orłowo może zaproponować swoim pacjentom nie tylko tradycyjne wypełnienia, ale również leczenie ozonem bez potrzeby borowania. Bakteriobójczy ozon doskonale sprawdzi się przede wszystkim przy początkowych zmianach demineralizacyjnych. Największym atutem zabiegu ozonowania jest to, że trwa on około 20 sekund i co najważniejsze nie wymaga usuwania tkanki zęba. Dzięki systematycznemu ozonowaniu można także spowolnić rozwój próchnicy. Dobra klinika stomatologiczna Gdynia może zaproponować 6 miesięczną gwarancję na leczenie ozonem.