Jak zachować czystość kuchennych ścian? – Panele pcv do kuchni

Panele pcv do kuchni przy stanowiskach roboczych stanowią bardzo wygodny element, który sprzyja zachowaniu czystości bez zbytniego nakładu prac porządkowych. Mając na ścianach panele z eleganckim obrazkiem panoramicznym, wprowadzimy również do kuchni powiew nowoczesności bez konieczności wymieniania mebli i sprzętu kuchennego.

Gdzie kupić panele pcv do kuchni?

Kasetony z plastikowej płyty kolorystycznej lub przezroczystej z zatopioną panoramą kupimy w sklepie z kasetonami pcv. Można skorzystać z gotowych wzorów i rozmiarów paneli ściennych do kuchni, ale również jest możliwość zamówienia indywidualnych rozmiarów.

Jeżeli sklep współpracuje z producentem płyt pcv na ścianę, możemy być pewni docięcia kasetonu na wymagane odcinki. Mogą one zostać ucięte prostopadle do kantów lub pod skosem. Bardziej precyzyjne cięcia wykona na miejscu zamówiony fachowiec od układania płyt ściennych z plastiku.

Jakie panele ścienne do kuchni pcv odmienią jej design?

Niekiedy małe przeróbki w kuchni potrafią zdziałać cuda. Panele panoramiczne do kuchni są tego idealnym przykładem. Ponieważ obrazek jest zatopiony w przezroczystej tafli pcv, zachowuje on swoje żywe kolory przez lata.

Dzięki temu koszt założenia paneli jest jednostkowy. Warto zamówić panele wraz z usługą ich założenia. Unikniemy w ten sposób ryzyka uszkodzenia kasetonu i dodatkowych kosztów. Jeśli chcemy i umiemy, możemy podjąć się własnoręcznemu przyklejaniu płyty do ściany.

Jak zorganizować pracę przy zakładaniu paneli ściennych do kuchni?

Jeśli upieramy się, że sami założymy panel ścienny do kuchni, musimy wiedzieć, że należy pracować powoli. Pośpiech jest tutaj złym doradcą. Łatwo płytę uszkodzić nieostrożnym ruchem. Trzeba być także delikatnym podczas cięcia zaokrągleń, jeżeli są takie konieczne.

Gdy w domu są dzieci, warto planować zakładanie paneli w dniu, w którym nasze pociechy spędzają najwięcej czasu poza domem (w szkole, przedszkolu, dodatkowych zajęciach pozaszkolnych lub u dziadków). Nie będą nam wówczas przeszkadzać w pracy przy kasetonach.

Jak czyścić panele ścienne do kuchni pcv?

Mycie paneli z tłuszczu i innych zanieczyszczeń jest proste i szybkie. Płyta nie absorbuje brudu, zatem łatwo się go zmywa z jej powierzchni. Wystarczy do tego płyn do mycia okien, naczyń lub piekarników.

Można też wykorzystać do tego celu domowe sposoby jak roztwór octu lub mydlin. Wodę z mytych powierzchni pcv można ściągnąć ściągaczką do wody używaną do mycia okien. Można też panel ścienny do kuchni wytrzeć do sucha magicznymi ściereczkami z irchy albo frotte.