Kasetony 3d – aranżacyjny hit, czy archaiczny kit?

Kasetony do niedawna kojarzyły się jedynie ze styropianowymi, rzeźbionymi sufitami górującymi nad klasyczną meblościanką, ławostołem oraz telewizorem kineskopowym. Często występowały one w towarzystwie fantazyjnych tapet i wykładzin dywanowych. Dziś natomiast ponownie zawitały na salony lecz w nieco zmienionej formie.

Ścienne kasetony 3d – powrót legendy w nowoczesnym wydaniu

Trójwymiarowe panele ostatnimi czasy wprost podbijają polskie wnętrza. Inspirowane dawnymi kasetonami, modułowe, geometryczne elementy montowane na ścianach są obecnie jednym z gorętszych stylizacyjnych trendów. Polacy pokochali ich aranżacyjną uniwersalność oraz niezwykłą łatwość montażu, pozwalającą na ekspresową metamorfozę pomieszczenia. Panele dekoracyjne 3d dostępne są na rynku w szerokiej gamie materiałowej, kolorystycznej i strukturalnej. W zależności od wizji i zasobów portfela, możemy pozwolić sobie na ekskluzywną, betonową ścianę w salonie, tapicerowany fragment sypialni, który spełni rolę wezgłowia, czy nawet fantazyjne wykończenie kuchni kasetonami szklanymi.

Dlaczego warto zainwestować w panele dekoracyjne 3d?

Kasetony 3d wyróżniają się przede wszystkim walorami estetycznymi. Starannie zamontowane i odpowiednio oświetlone tworzą na ścianie naprawdę spektakularny efekt. Jednak poza nieszablonową prezentacją panele 3d w zależności od tworzywa, z którego powstały, mogą wykazywać się także właściwościami akustycznymi, absorbowaniem wilgoci, czy wysoką trwałością i odpornością na wszelkiego rodzaju otarcia i zarysowania. Ponadto nieskomplikowany montaż i co za tym idzie, brak konieczności zatrudniania ekipy remontowej, sprawiają, że metamorfoza z ich użyciem nie nadwyręża domowego budżetu. Warto podkreślić także, że odświeżenie kilku metrów kwadratowych w mieszkaniu, to nie tylko inwestycja w jego aranżację, ale przede wszystkim w lepsze samopoczucie domowników we własnej przestrzeni, która z czasem powszednieje i przestaje cieszyć oczy.

Obecne panele dekoracyjne 3d, choć inspirowane dawnymi kasetonami, niewiele mają już z nimi wspólnego. Nowoczesne, geometryczne moduły tworzące oryginalną dekorację ścienną zdecydowanie różnią się od dawnych sufitowych kompozycji. Zatem aranżując wnętrze warto dać im jeszcze jedną szansę i przekonać się, że w obecnym wydaniu kasetony będą stanowić efektowny element aranżacji.