Leczenie zębów pod narkozą – najważniejsze informacje

Leczenie zębów w gabinetach stomatologicznych nie kojarzy się wielu pacjentom dobrze. Niektórzy wręcz mają tak duże obawy i strach, że przejawia się to u nich, jako dentofobia, czyli paniczny lęk przed dentystą i wszelkimi zabiegami w gabinecie dentystycznym. Okazuje się, że bardzo dużo dzieci przejawia taki strach i nie potrafi sobie poradzić z tymi silnymi, negatywnymi uczuciami względem stomatologów. W takiej sytuacji najlepiej wybrać leczenie zębów pod narkozą u dzieci. Ogólne znieczulenie pozwoli na przeprowadzenie wszystkich potrzebnych zabiegów stomatologicznych bezstresowo.

Narkoza u dzieci – jak wygląda i czy jest bezpieczna?

Najważniejsze jest to, żeby leczenie zębów pod narkozą u dzieci było wykonane przez wyspecjalizowanych lekarzy. Narkoza u dzieci powinna być przeprowadzona przez anestezjologa, który najpierw rozmawia z rodzicami pacjenta. Po wywiadzie, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, lekarz dobiera odpowiednie leki, których użyje do znieczulenia ogólnego. Warto podkreślić, że leczenie zębów pod narkozą u dzieci jest czasami jedyną metodą, żeby dentysta mógł wykonać zabieg. Dziecko wprowadzone w stan znieczulenia ogólnego zapada w głęboki sen, podczas którego nie jest w stanie się ruszyć. To z kolei pozwala na wykonanie zabiegu w sposób spokojny i bezstresowy.

Narkoza u dzieci tak, jak w innych przypadkach zawsze niesie za sobą niepewność, pytania, czy na pewno jest to bezpieczne dla pacjenta. Otóż nikt nie jest w stanie zapewnić, że nie będzie żadnych skutków ubocznych po znieczuleniu ogólnym, jednak według obserwacji w większości przypadków są to zwykle takie objawy jak: większa senność, uczucie nudności lub wymioty. Jeśli mamy obawy, co do tej metody znieczulenia, to powinniśmy jak najwięcej uzyskać informacji od samego lekarza.

Cennik leczenia zębów pod narkozą u dzieci?

Głównym czynnikiem wpływającym na koszty leczenia zębów pod narkozą u dzieci jest czas samego zabiegu. Oczywiście im dłużej zabieg trwa, tym więcej zapłacimy. Leczenie zębów pod narkozą u dzieci cena może różnić się w zależności od tego, do jakiego gabinetu się wybierzemy. W jednym zapłacimy 900 zł za godzinę w innym zaś 600 zł. Należy pamiętać, że za każde kolejne 30 minut bądź więcej należy dopłacić. Cena leczenia zębów pod narkozą u dzieci nie jest mała, jednak to czasem jedyny sposób na przeprowadzenie zabiegu u naszych pociech.