Czy wiesz, że braki w uzębieniu zauważa się zdecydowanie szybciej niż inne defekty urody? To właśnie na nie większość osób zwraca uwagę nawet przy pierwszym spotkaniu. Dlatego właśnie koniecznie trzeba podjąć odpowiednie kroki, by ukryć ewentualne braki. W tym celu najlepiej jest sięgnąć po korony porcelanowe, które na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od naturalnych zębów. Jak wygląda ich założenie? Komu mogą się przydać w szczególności?
Korony porcelanowe Poznań – jak wygląda leczenie?
Zakładanie koron porcelanowych w Poznaniu wygląda dokładnie tak samo jak w innych miastach Polski. Standardy leczenia są takie same w całym kraju. Korony to rodzaj nakładek imitujących zęby. Nakłada się je na wcześniej wyleczone oraz oszlifowane naturalne zęby pacjenta lub na implant. Koronki na zęby Poznań są przyklejone do filaru na stałe. Rzadkością jest ich odpadanie, ale może się ono zdarzyć np. na skutek urazu mechanicznego. W mniejszej liczbie przypadków korona porcelanowa odpada na skutek próchnicy, która wdała się pomiędzy nią a jej filar. To kwestia braku wystarczającej higieny. Oznacza to, że o korony porcelanowe Poznań należy dbać z taką samą regularnością i drobiazgowością jak o naturalne zęby.
Korony a mostki – czym się różnią?
Różnica pomiędzy koronami i mostkami jest bardzo prosta. Koronkę stosuje się w wypadku, gdy konieczne jest zastąpienie tylko jednego zęba. Jeśli jednak kilka zębów obok siebie wymaga ich zakrycia, to w takiej sytuacji należy skorzystać z mostka. Mosty porcelanowe Poznań są mocowane na dwóch zdrowych zębach. Nie ma możliwości dowolnego ich zdejmowania i wkładania. To rodzaj stałego wypełnienia protetycznego.
Kiedy stosuje się koronki na zęby Poznań?
Jeśli chodzi o sytuacje, w których stosuje się korony i mostki, to można wymienić kilka podstawowych kwestii. Zwykle sięga się po nie, gdy ząb został złamany lub ukruszony. Koronki mogą też wzmocnić ząb wyraźnie osłabiony po to, by zapobiec jego złamaniu. Można też używać ich po to, by zasłonić widoczne wyraźne przebarwienie, którego w żaden sposób nie można usunąć. Oczywiście oba wspomniane rozwiązania stosuje się również w przypadku braków w uzębieniu. W takim wypadku podstawą do montażu korony nie jest naturalny ząb, ale specjalny implant, który stomatolog zakotwicza w dziąśle podobnie do korzenia zęba.