Modelina – co można z niej robić, dlaczego warto ją kupić?

Rodzice poszukują ciekawych pomysłów na to, co robić ze swoimi dziećmi. Jedną ze wspaniałych inspiracji, którą warto zapamiętać i wykorzystać w najbliższym czasie, jest wspólne lepienie figurek z modeliny. Zabawki z modeliny, które zrobi się własnoręcznie, dają mnóstwo frajdy i satysfakcji. Modelina dla dzieci to rzecz, która pozwala na nieskończenie wiele kreatywnych zabaw, które rozwijają wyobraźnię oraz zdolności manualne malucha.

Modelina dla dzieci

Dlaczego warto kupić dzieciom modelinę? Po pierwsze dlatego, że lepienie z modeliny to bardzo skuteczny sposób na wzmocnienie mięśni dłoni, które mogą być osłabione na przykład u dzieci z niskim napięciem mięśniowym. Podczas lepienia rączki relaksują się, a paluszki nabierają sprawności. W ten sposób ćwiczy się tak zwaną małą motorykę. Dlatego też zabawki z modeliny, które dziecko zrobi własnoręcznie, z dnia na dzień stają się coraz piękniejsze. Maluch nabiera wprawy, jego ruchy stają się bardziej precyzyjne. Większa sprawność dłoni przekłada się między innymi na to, że dziecko w przyszłości szybciej nauczy się pisać oraz wykonywać różnego rodzaju zadania w przestrzeni.

Modelina zabawki rozwijające kreatywność

Lepienie z modeliny to też wspaniały sposób na rozwijanie własnej kreatywności, pomysłowości oraz wyobraźni przestrzennej. W końcu z modeliny lepi się figurki w formie 3D. Można tworzyć swoje małe arcydzieła z wyobraźni lub wzorować się na konkretnych formach, na przykład zobaczonych gdzieś w książce lub w internecie. Co więcej, w sieci istnieje sporo stron, na których rodzice znajdą pomysły na to, jak wykorzystać modelinę podczas zabawy z dziećmi. Warto wiedzieć o tym, że z modeliny chętnie korzystają również nauczyciele, na przykład edukacji przedszkolnej.

Modelina zabawki – wspólne lepienie z rodzicami

Wspólne lepienie z modeliny to wspaniały sposób na aktywny czas razem. Modelina, zabawki to idelany pomysł na rozówj motoryki małej dziecka. Rodzice czasami zastanawiają się, co robić ze swoimi dziećmi, aby wartościowo wykorzystać wolny czas. Zabawa z modeliną bez wątpienia będzie właśnie takim czasem. Po pierwsze, dla każdego, bez względu na wiek, lepienie jest relaksujące i wyciszające. Po drugie, wspólnie można tworzyć konkretne figurki i zabawki, realizując w ten sposób jakiś większy cel. To świetna opcja na spędzenie kreatywnego czasu razem, zacieśnienie więzi, wspólne doświadczenia i przeżycia, które pozostają w pamięci na długo. Chociaż niepozorna modelina nie kosztuje wiele, daje mnóstwo korzyści dla dzieciaków, ich rozwoju. Warto o tym pamiętać i jak najszybciej uzupełnić zapasy modeliny w domu.