O czym pamiętać sprzedając działkę?

Sprzedaż działki budowlanej wydaje się czynnością dosyć prostą. Tymczasem, jak można się przekonać w praktyce, nie zawsze jest to tak łatwe. Oprócz konieczności znalezienia kupca musimy jeszcze bowiem dopiąć szereg formalności. O czym warto przy tej okazji pamiętać i jak sprzedać działkę w sposób sprawny? O tym piszemy poniżej!

Poszukiwanie kupca – skup działek budowlanych

Podstawową rzeczą w czasie sprzedaży jest znalezienie kupca. Nie jest to niestety łatwe, gdyż konkurencja gruntowa jest dosyć mocna. Co prawda jeśli umieścimy informację o sprzedaży w jakimś popularnym serwisie, lub też odpowiemy na ogłoszenie o powszechnym tytule „kupię działkę” to powinniśmy uzyskać kilka kontaktów, lecz to nie oznacza jeszcze sprzedaży. Jak bowiem potwierdzi z pewnością każdy, kto przechodził przez ten proces wielu potencjalnych kupujących, rezygnuje nawet w ostatnim momencie. Trudno mieć rzecz jasna o to do nich pretensje, gdyż zakup działki budowlanej wiąże się zazwyczaj z dość sporym wydatkiem, który każdy chce po prostu przemyśleć. Jeśli jednak zależy nam na szybkim jej pozbyciu się, to dobrym rozwiązaniem może być tak zwany skup działek. W. W Internecie znajdziemy szereg stron z takimi ogłoszeniami, więc jedyne co musimy zrobić to skontaktować się z oferentami. Dużą zaletą korzystania ze skupu działek jest niewątpliwie szybkość i łatwość sprzedaży. Nawet jeśli nie mamy dokładnej wiedzy co robić, to profesjonalista zajmujący się takimi działaniami z chęcią nam wszystko wyjaśni.

Formalności przy sprzedaży działki

Sprzedając działkę budowlaną, nie zapominajmy również o formalnościach z tym związanych. Najistotniejsze będą rzecz jasna kwestie podatkowe oraz notarialne. Pamiętajmy, że taka czynność nakłada na nas obowiązek rozliczenia się z odpowiednimi organami państwowymi, który bezwzględnie musimy wykonać. Zgromadźmy więc wszystkie dokumenty, zadbajmy o stan prawny nieruchomości oraz promujmy ofertę sprzedaży. Te kilka kroków powinno wystarczyć, aby całość działania przebiegła po naszej myśli i bez zakłóceń.

Skorzystanie ze skupu działek najlepszą opcją?

Jak widać, istnieje szansa szybkiej sprzedaży gruntu i jest nią wspomniany skup działek budowlanych. Aby jednak być w pełni zadowolonym z przeprowadzonej transakcji, warto wybierać wyłącznie sprawdzonych i godnych zaufania kupujących.