Pasta na nadwrażliwość zębów

Dentysta to lekarz, który zajmuje się leczeniem jamy ustnej, w tym zębów. Należy pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych u stomatologa, aby uniknąć poważnych chorób uzębienia, które są bolesne oraz drogie w leczeniu. Z tego artykułu dowiesz się, jaka pasta na nadwrażliwość zębów jest najlepsza.

Czym różni się dentysta od stomatologa?

Leczeniem zębów oraz jamy ustnej zajmuje się oczywiście lekarz stomatolog. Wiele osób jednak zastanawia się, jaka właściwie jest różnica między dentystą a stomatologiem. W rzeczywistości w tym momencie nie ma już żadnej różnicy, a te dwa wyrazy są używane zamiennie, jako synonimy. Inaczej było jednak paręnaście lat temu. Decyzję o zmianie podjęła Naczelna Izba Lekarska.

Co trzeba wiedzieć o nadwrażliwości zębów?

Wiele osób lekceważy problem, jakim jest nadwrażliwość zębów i nie leczy tego schorzenia. Jest to jednak bardzo duży błąd. W przypadku zauważenia jakichkolwiek niepokojących objawów związanych z jamą ustną i zębami należy niezwłocznie udać się do stomatologa na badanie. W przeciwnym razie może dojść do poważnego uszczerbku na zdrowiu. Jedną z chorób związanych z zębami jest nadwrażliwość.
Jest to schorzenie dotykające zębiny zębowej. Polega ono na odsłonięciu kanalików zębinowych, w których znajdują się zakończenia nerwów. Mało kto wie, że to poważny problem, który dotyka wielu ludzi. Oznacza to, że bodźce o charakterze termicznym, chemicznym czy mechanicznym bez żadnego problemu problemu mogą dotrzeć do zakończeń nerwowych. Wywołuje to ból.

Jakie są przyczyny nadwrażliwości zębów?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są przyczyny nadwrażliwości zębów. Pierwszym czynnikiem, który wpływa na pojawienie się tej dolegliwości są produkty żywieniowe. Co więcej, nadwrażliwość może wystąpić również przez kwasy, które dostają się w okolicę zębów przez choroby układu pokarmowego. Kolejnymi przyczynami powstawania nadwrażliwości zębów są nieprawidłowe i krótkie szczotkowanie zębów,
stosowanie złej szczoteczki oraz pasty do mycia zębów. Aby chronić szkliwo przed uszkodzeniem należy neutralizować odczyn środowiska okołozębowego. Jest to możliwe dzięki pastom na nadwrażliwość zębów oraz dzięki specjalnym preparatom, które zmniejszają pobudliwość obnażonych zakończeń nerwowych. Pasty na nadwrażliwość zębów są wybierane jednak dużo częściej niż preparaty.