Pierwsza wizyta u dentysty

Dla wielu rodziców ząbkowanie dziecka to prawdziwa udręka. Z drugiej strony jest większa świadomość dbania o mleczne zęby podopiecznego, szczególnie że wśród najmłodszych panuje epidemia próchnicy. Wielu młodych rodziców zastanawia się jednak, kiedy po raz pierwszy odwiedzić specjalistę z dzieckiem. Jak wygląda pierwsza wizyta stomatologiczna? I co najważniejsze, jak dowiedzieć się, który specjalista to dobry dentysta Kraków? Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka – również gdy chodzi o zdrowe zęby podopiecznego.

Kiedy udać się na pierwszą wizytę dentystyczną?

Co do zasady dentyści wskazują, że pierwsza wizyta stomatologiczna powinna odbyć się po wyjściu pierwszego ząbka. Jest to oczywiście płynny termin. Niektóre dzieci ząbkują bardzo wcześnie lub bardzo późno. Dlatego też mówi się również o ramie czasowej pomiędzy szóstym a dwunastym miesiącem życia dziecka. Nawet jeśli dziecko nie ma zębów w okolicy jego pierwszych urodzin lepiej, aby dobry dentysta Kraków sprawdził stan jamy ustnej. Powie on czy dziecko posiada zalążki zębów mlecznych, ponieważ niektóre niemowlaki są ich pozbawione.

Jak wygląda wizyta dziecka u dentysty?

Dostosowana do potrzeb dzieci klinika dentystyczna Kraków oraz jej pracownicy dokładają wszelkich starań, aby wizyta dziecka była przyjemna. W czasie adaptacji dziecko sadzane jest w fotelu, jeśli oczywiście chce współpracować. Pokazywane są również techniki czyszczenia czy nitkowania zębów małemu dziecku. Klinika stomatologiczna Kraków ma często przygotowane próbki poszczególnych produktów higienicznych dla dzieci oraz drobnych zabawek, które dziecko otrzymuje w prezencie. Wszystko po to, by wizyta u dentysty kojarzyła się dziecku przyjemnie.

Gdzie znaleźć informacje, która klinika stomatologiczna Kraków jest najlepsza dla dzieci?

Coraz częściej rodzice wymieniają informacje na temat specjalistów w Internecie, w mediach społecznościowych. To, która klinika dentystyczna Kraków zostanie wskazana przez użytkowników, jako najlepsza wpływa na wybór rodziców. Należy jednak pamiętać, że ludzie są bardziej skłonni do przekazywania negatywnych opinii niż pozytywnych. Dlatego też jedna niekorzystna informacja nie powinna wpływać na wybór dentysty dla dziecka. Część rodziców wybiera dentystę w oparciu o bezpośrednie opnie rodziny lub najbliższych znajomych,