Co zrobić, by kwatery pracownicze były dochodowym biznesem?

Najpopularniejszą formą wynajmu nieruchomości jest najem długookresowy. Trzeba jednak wiedzieć, że nie jest to jedyna możliwość zarabiania na lokalu do wynajmu. Kwatery pracownicze to bardzo często poszukiwane mieszkania. Jak założyć noclegi pracownicze, które będą generowały wysokie dochody?

Dobra lokalizacja – czyli jaka?

Noclegi pracownicze sprawdzają się w dużych miastach, gdzie wiele osób przyjeżdża w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy. Najemcy to nie tylko osoby z małych miejscowości, ale przede wszystkim obcokrajowcy.

Wybierając lokal na kwatery pracownicze należy zwrócić uwagę na infrastrukturę. W pobliżu powinien znajdować się tramwaj, kolej lub lotnisko. Ważne jest również zapewnienie miejsc parkingowych.

Standard ma znaczenie

Tanie noclegi dla pracowników to nie są lokale, w których zrzucamy wszystkie niepotrzebne meble. Konkurencja z roku na rok jest coraz większa. Kwatery pracownicze są dobrze i elegancko wyposażone. Koniecznie trzeba o tym pamiętać planując budżet na wyposażenie kwatery.

Noclegi pracownicze muszą być wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty. Ważny jest sprzęt AGD, ale również należy pamiętać o naczyniach, garnkach czy ekspresie do kawy. W lokalu powinna znaleźć się również mikrofalówka oraz czajnik, by bez problemu można było przygotować szybki i prosty posiłek.

Konieczne jest również przygotowanie funkcjonalnej łazienki. Ważne jest udostępnienie sprawnej pralki, a przy większej ilości najemców nawet dwóch oraz suszarek na odzież.

Reklama dźwignią handlu

Nie ma osoby, która nie znałaby tego powiedzenia. Trzeba pamiętać, że jest ono wyjątkowo trafne.

Tanie noclegi dla pracowników najczęściej wynajmowane są na krótki czas. Inwestor musi dbać, by przez cały czas pokoje były zajęte. Puste kwatery pracownicze to największy wróg inwestora.

Ogłaszanie kwater pracowniczych na wyspecjalizowanych portalach to konieczność. Warto zadbać, by reklama pojawiała się również na zagranicznych portalach. Białorusini, Rosjanie czy Ukraińcy to poważna grupa najemców.

Noclegi pracownicze to bardzo dochodowy, ale również pracochłonny biznes. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego lokalu, który będzie funkcjonalny i praktyczny. Lokal może znajdować się w budynku wielorodzinnym, jak i wolnostojącym. Większą swobodę dają najemcom noclegi pracownicze, które znajdują się w domach.