Stomatologia estetyczna i zachowawcza

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, gdyż zapewnia zdrowe zęby i świeży oddech. Jest to podstawa, gdy marzeniem jest piękny, zdrowy uśmiech. Dodatkowo przynajmniej raz na pół roku powinno się odwiedzić dentystę. Podczas takiej wizyty może się okazać, że potrzebne jest leczenie. Klinika dentystyczna zabrze to oferta skierowana do dzieci i dorosłych.

Stomatolog zabrze dla dzieci

Dzieci niezbyt pewnie się czują podczas wizyty u dentysty. Boją się, że podczas leczenia będą odczuwały ból. W klinice dentystycznej spotkają się ze zrozumieniem i troskliwą opieką. Stomatolog wytłumaczy, jak będzie wyglądał zabieg i pokaże narzędzia oraz wytłumaczy, do czego służą. Na końcu mały pacjent będzie mógł wybrać sobie kolor wypełnienia.

Leczenie mlecznych zębów jest bardzo ważne, gdyż utrzymują one przestrzeń dla zębów stałych. Nieleczone zęby mleczne lub ich brak mogą spowodować wady zgryzu. Dentysta zabrze zaborze doradzi, jaką pastę wybrać dla dziecka i jak często należy fluoryzować mleczne zęby. U dzieci bardzo ważna jest profilaktyka.

Profilaktyka i leczenie zachowawcze

Klinika dentystyczna zabrze to gwarancja zdrowych zębów. Proponowane leczenie zachowawcze obejmuje wypełnienia kompozytowe oraz lakierowanie zębów preparatami stężonego fluoru. Wypełnienie kompozytowe to plomba w kolorze zbliżonym do koloru zęba. Jest ono bardzo trwałe i nadaje się do średnich i małych ubytków.

Stomatolog zabrze to również propozycja zabiegów profilaktycznych, polegających na piaskowaniu zębów w celu usunięcia przebarwień i osadów. Można też zdecydować się na zabieg usunięcia kamienia nazębnego ultradźwiękami za pomocą skanera. Osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów mogą się zdecydować na zabieg fluoryzacji, który ochroni zęby przed próchnicą.

Dentysta zabrze zaborze- stomatologia estetyczna

Nieskazitelnie białe zęby można uzyskać za pomocą dwóch metod wybielania. Jedna z nich to metoda nakładkowy, a druga polega na wybielaniu w gabinecie za pomocą profesjonalnej lampy. Wybór metody należy skonsultować ze stomatologiem. Przeciwwskazaniem są choroby zębów i dziąseł. Po zabiegu wybielania należy się stosować do zasad diety białej i unikać kolorowych pokarmów.

Kilinika dentystyczna zabrze to możliwość dokonania korekty wrodzonych i nabytych wad zgryzu. Dostępne są zabiegi mające na celu poprawienie kształtu i ustawienia zębów, profesjonalne czyszczenie i piaskowanie zębów, a także poprawienie defektów estetycznych, takich jak diastema, niedorozwój szkliwa i uszkodzenia zębów powstałe podczas przebytych urazów.