Uprawnienia sep G1 – podstawowe informacje

Młody chłopak, który skończył tylko szkołę podstawową w rozmowie z najlepszym kolegą przyznał, że chciałby w niedalekiej przyszłości pracować w zawodzie elektryka. Najlepiej w dużej firmie, aby móc zarabiać sporo pieniędzy. Okazuje się jednak, że wymagane są do tego uprawnienia sep g1. Co zrobić, aby je uzyskać? Między innymi na to pytanie znajdziemy odpowiedź w niniejszym artykule.

Kurs sep 1kv – co o nim wiemy?

Pierwszym krokiem będzie oczywiście zapisanie się na odpowiednie szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Takie zajęcia są krótkie, bo trwają co najwyżej dwa dni. Dobrą wiadomością jest to, że odbywają się stacjonarnie w wielu ośrodkach w większych polskich miastach albo w formie online. Najlepiej zacząć od kursu, na którym poznaje się wiedzę teoretyczną oraz praktyczną związaną z eksploatacją urządzeń elektrycznych przetwarzających prąd i pracujących jedynie pod napięciem do 1 kv. Po zakończeniu krótkiego szkolenia, na uczestnika czeka jeszcze ustny egzamin. Jego zdanie gwarantuje otrzymanie specjalnego świadectwa, gdzie zostaną wpisane uprawnienia sep do 1kv. W ten sposób można zostać początkującym 18-letnim elektrykiem i zgodnie z prawem być zatrudnionym na odpowiedzialnym stanowisku. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zdobyty certyfikat należy odnowić po upływie pięciu lat. Nie jest to na szczęście trudne zadanie.

Uprawnienia sep do 1kv – ważny dokument

Uprawnienia sep do 1kv to naprawdę świetna propozycja dla wszystkich młodych chłopaków, którzy nazywani są przez znajomych „złotymi rączkami”. Skoro potrafią wykonać proste zadania związane z elektryką w swoim domu, to bez problemu przyswoją również szeroki zakres materiału przekazywany przez wysokiej klasy wykładowców – członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Nie powinni też stresować się egzaminem przed komisją kwalifikacyjną. Pytania będą dotyczyć tylko poznanej tematyki sep g1.

Dzięki elektrycznym uprawnieniom sepowskim każdy przyszły pracownik może konserwować, remontować i montować różne urządzenia oraz instalacje o maksymalnym napięciu znamionowym 1kv. Co więcej, może dokonywać ich dokładnej kontroli oraz pomiaru, pod warunkiem że dodatkowo ukończy praktyczne szkolenie obejmujące tylko taką wiedzę. Nie będzie dla niego także obce działanie chociażby widocznego w miastach oświetlenia ulicznego oraz skomplikowanych sieci trakcyjnych.