Walka o zdrowe i proste zęby

Coraz większą wagę przykłada się do zdrowia i estetyki zębów. Noszenie aparatu ortodontycznego to nie tylko dbałość o urodę, ale przede wszystkim troska o zdrowie i higienę jamy ustnej.

Coraz więcej aparatów ortodontycznych

Na ulicach wielu miast i wsi można zobaczyć coraz więcej ludzi z aparatem ortodontycznym. Dzieci już od najmłodszych lat są edukowane w przedszkolu i szkole pod kątem tego, jak dbać o higienę jamy ustnej. Nawet maluchy doskonale wiedzą, przez zęby należy myć co najmniej dwa razy dziennie, a idealnie byłoby po każdym posiłku. Czasami to nawet dzieci pouczają dorosłych w temacie higieny jamy ustnej. Często rodzice i dziadkowie trochę mniej dbają o tę higienę. A to ma bardzo złe konsekwencje. Bardzo niewielu Polaków ma komplet zębów. Niestety, zaniedbania z dzieciństwa i okresu młodości przekładają się na życie dorosłe i starość. Na szczęście obecnie bez problemu można dostać się do bardzo dobrego dentysty i przynajmniej postarać się nadrobić zaniedbania.

Dobro małego pacjenta

Ortodonta dziecięcy Łódź jest osobą, dla której najważniejsze jest dobro małego pacjenta. U dzieci decyzje trzeba podejmować bardzo rozsądnie. Zęby można usuwać tylko w wyjątkowych przypadkach. Plan leczenia musi zostać ustalony w oparciu o dokładną analizę przypadku. Niestety, wciąż wielu ortodontów chce wyrywać zdrowe zęby zupełnie bez powodu. Tak robiło się kiedyś, jednak obecnie nie jest to zalecane. Trzeba szukać innych rozwiązań jeśli tylko można. Ortodonta dziecięcy Łódź właśnie tak postępuje. Nie chodzi tylko o strach przed bólem i wyrywaniem zęba. Każde dziecko boi się dentysty. Pozbawienie człowieka zdrowego zęba zawsze będzie miało mniejsze czy większe konsekwencje dla zdrowia.

Ustalenie planu leczenia

Ortodoncja Łódź jest na wysokim poziomie. Nie trzeba obawiać się wizyty u lekarza. Ortodonta Łódź zrobi wszystko co w jego mocy, aby pomóc pacjentowi. Czasami plan leczenia będzie skomplikowany. Wszystko zależy od tego, z czym pacjent przychodzi. Im wcześniej rodzice zauważą problem i pojawią się w gabinecie z dzieckiem, tym lepiej. Jeżeli z medycznego punktu widzenia będzie za wcześnie, to lekarz po prostu zaprosi na wizytę nieco później. Ortodoncja Łódź zna przypadki, gdzie wczesna interwencja była konieczna. Ortodonta Łódź musiał zastosować specjalne leczenie, by dziecko zachowało wszystkie zęby, a jednocześnie, aby problem po pewnym czasie zniknął. Noszenie aparatu nie musi być nieprzyjemne. Umowa pomiędzy pacjentem a lekarzem powinna być bardzo dokładna. Leczenie ortodontyczne to wysokie koszty.