Wszystko, co trzeba wiedzieć o licówkach

Nawet staranna pielęgnacja zębów nie ustrzeże nas przed ich zniszczeniem. Upływ czasu powoduje kruszenie się zębów, przebarwienia czy ścieranie szkliwa. Licówki to metoda, która pozwala odzyskać piękny uśmiech. Co trzeba wiedzieć o zakładaniu licówek przed wizytą u dentysty?

Licówki – co to jest?

Licówki to cienkie płytki, które wykorzystywane są do ukrycia niedoskonałości, które mogą pojawić się na zębach. Dentysta Jarosław zakłada je na zęby po wcześniejszym przygotowaniu.

Licówki dentysta Jarosław założy, gdy pacjent ma przebarwione na zębach, zęby różnią się rozmiarem, mają niewielkie uszczerbki lub uległy ukruszeniu. Licówki, które mają najwyżej 1 mm grubości to idealny sposób na uzyskanie pięknego uśmiechu.

Jakie rodzaje licówek wyróżniamy?

Licówki dzielą się ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Stomatolog w Jarosławiu może wykonać licówki porcelanowe, które cieszą się największym uznaniem pacjentów. Są twarde, ale jednocześnie elastyczne oraz wytrzymałe na przebarwienia.

Licówki kompozytowe są kolejnym rodzajem materiału dostępnego, by poprawić swój uśmiech. Są one jednolite, co powoduje, że cieszą się mniejsza popularnością niż licówki porcelanowe, które wyglądają bardziej naturalnie.

Stomatolog w Jarosławiu może wykonać również licówki akrylowe. Stosuje się je jako rozwiązanie tymczasowe, gdyż są one stosunkowo nietrwałe. Najczęściej wykorzystywane są gdy pacjent nie jest przekonany do założenia licówek na stałe. Ich stosunkowo niska cena sprawia, że są atrakcyjną propozycją. Po pewnym czasie można wymienić je na trwalsze licówki.

Licówki ceramiczne są bardzo trwałe, naturalne, ale niestety ich cena jest dosyć wysoka.

Zakładanie licówek – jak to wygląda?

Pierwszym etapem założenia licówek jest zaleczenie dziur w zębach, usuniecie osadu oraz kamienia nazębnego. Tak przygotowane zęby stomatolog Jarosław przygotowuje do kolejnego etapu, czyli usuwa nadmiar szkliwa. Szkliwo jest spiłowane jedynie minimalnie, gdyż licówki mają najwyżej 1 mm grubości.

Pacjent wybiera kolor licówek oraz materiał, z którego zostaną wykonane. Na kolejnej wizycie stomatolog Jarosław pobiera wycisk uzębienia, który zostanie wysłany do laboratorium. Pacjent na ten czas otrzymuje licówki tymczasowe.

Ostatnim etapem jest przymiarka przygotowanych licówek. Po zaakceptowaniu koloru przez pacjenta licówki zostają zamontowane na stałe. Idealny uśmiech zostanie z pacjentem na wiele, długich lat.

Licówki to prosty i skuteczny sposób na piękny uśmiech. Jest to również dobry sposób na odzyskanie pewności siebie, którą można utracić wraz z uśmiechem, który nie spełnia naszych oczekiwań.