Chirurgiczne usuwanie zębów – co warto wiedzieć?

Powszechnie wizyty w gabinecie stomatologicznym bardzo negatywnie kojarzone są przez zdecydowaną większość osób. Szczególnie w sytuacji, kiedy dolegliwość powoduje duży ból lub w przypadku chirurgicznego usuwania zębów. Należy jednak pamiętać, że usuwanie zębów jest ostatecznością, a obecnie nowoczesne metody leczenia pozwalają na coraz rzadsze korzystanie z tej ewentualności. Jednak zdarzają się przypadki, w których usunięcie zęba jest koniecznością. W takich sytuacjach wymagane jest zastosowanie chirurgicznego usuwania zębów. Klinika stomatologiczna zabrze przeprowadza również takie zabiegi, jednocześnie dbając o komfort pacjentów. W jakich przypadkach dokonuje się chirurgicznego usunięcia zębów? I na jakie objawy należy zwrócić uwagę?

Chirurgiczne usuwanie zęba – kiedy jest stosowane?

Stomatolog zabrze na podstawie przeprowadzonego wywiadu lekarskiego oraz zdjęcia RTG podejmuje odpowiednią decyzję o usunięciu, bądź dalszym leczeniu chorego zęba. W niektórych przypadkach korzeń zęba będzie bardzo mocny, a korona tak uszkodzona, że inne możliwości leczenia będą zbędne. Dlatego w takim sytuacjach warto zdać się na doświadczenie i wiedzę stomatologa w celu usunięcia zęba, którego leczenie będzie niemożliwe. Jednak przy wyborze właściwego specjalisty warto zapoznać się z jego kwalifikacjami, co przełoży się na większy komfort zabiegu.

Usuwanie zęba jest zabiegiem chirurgicznym, w którym stosowane jest znieczulenie miejscowe bądź ogólne. Taki zabieg polega na całkowitym usunięciu popsutego zęba. Zabieg dokonywany jest przez chirurga szczękowego, gdzie po nacięciu dziąsła, możliwe jest odseparowanie zęba od tkanek. Tym samym w momencie, kiedy korzeń zostaje całkowicie usunięty, konieczne jest również dokładne oczyszczenie rany i zaszycie, aby nie doszło do powikłań lub infekcji.

Wybór kliniki stomatologicznej do usunięcia zęba

Odpowiedni wybór właściwego gabinetu stomatologicznego w celu usunięcia zęba powinien być poprzedzony dokładnym sprawdzeniem rekomendacji placówek w tego rodzaju zabiegach. Dentysta zabrze, który posiada niezbędne doświadczenie i wiedzy w przeprowadzaniu takich zabiegów będzie doskonałym wyborem przede wszystkim dla pacjentów, którzy nadzwyczajnie boją się wszelkich wizyt w placówkach dentystycznych. Profesjonalne przeprowadzenie takiego zabiegu wymaga nie tylko precyzji i doświadczenia, ale również zapewnienia pacjentowi niezbędnego wsparcia. Dzięki takiemu podejściu pacjent zyskuje odpowiednie poczucie bezpieczeństwa, a stomatolog zadowolonego klienta.