Kasetony sufitowe zmywalne – pomysł na mały remont o wyjątkowych efektach

Kasetony sufitowe powlekane to wygodne rozwiązanie w przypadkach, gdy naszym zamierzeniem jest nie tylko uzyskanie ciekawych efektów estetycznych i wizualnych, ale również zamaskowanie nierówności sufitowych. To niedrogie materiały wykończeniowe mające bardzo wiele korzyści i zalet. Przekonaj się jakie!

Kaseton na sufit – izolacja cieplna i akustyczna

Kasetony sufitowe powlekane świetnie sprawdzą się w mieszkaniach, gdzie mamy problem z nierównym sufitem, pęknięciami oraz pojawiającymi się plamami wilgoci. Materiał, z jakiego zostały one wykonane, jest odporny na wilgoć, elastyczny oraz świetnie izoluje od wody i chłodu, a także od hałasów. Dzięki kasetonom poprawia się więc izolacja cieplna oraz akustyczna w pomieszczeniu.

Kasetony sufitowe zmywalne wykonane są ze styropianu, który pokryty jest dodatkową warstwą PCV. Dzięki temu są one lekkie i nie obciążają sufitu, nie przepuszczają wilgoci i można je położyć nawet na krzywym i z licznymi nierównościami suficie. Równie proste jest utrzymanie ich w czystości – bez obaw można je myć, a nawet szorować wystarczą więc na dłużej niż zwykła farba.

Kaseton na sufit – niezliczone możliwości aranżacji

Kasetony sufitowe zmywalne dostępne są w bardzo różnorodnej kolorystyce oraz z innymi efektownymi dodatkami. Można zdecydować się na kaseton na sufit w uniwersalnym białym kolorze i o gładkiej fakturze. Jeśli chcemy uzyskać inne efekty, to można wybrać taki o fakturze przypominającej tynk strukturalny, posiadający ozdobne wytłoczenia, prążki oraz w innym kolorze, np. imitującym drewno sosnowe. Alternatywą są kasetony sufitowe powlekane nawet w kolorze czarnym, szarym czy granatowym. Dzięki temu można dopasować je do wnętrz klasycznych, stylizowanych oraz nowoczesnych.

Prosty montaż i nieduży koszt

Kasetony sufitowe zmywalne to także ograniczenie w kosztach, ponieważ są one stosunkowo tanie – w zależności od rodzaju jedna sztuka może kosztować około 4 złotych. Na uwagę również zasługuje ich prosty montaż. Te lekkie płyty wykonane między innymi ze styropianu montuje się przy pomocy specjalnego kleju. Taki remont nie generuje bałaganu i można przeprowadzić go całkowicie samodzielnie. Przebiega szybko, sprawnie i oszczędnie, a jednak przynosi niepowtarzalne efekty. Wystarczy wybrać kolor i fason, który najlepiej wpisuje się w nasze oczekiwania oraz potrzeby.