Dlaczego dentysta nie bagatelizuje ubytku zęba?

Większość osób godzi się z faktem, że ich zęby po prostu wypadają. Niektórzy kładą to na karb swojego często słusznego wieku, a inni po prostu stwierdzają, że tak musi być. Warto jednak wiedzieć, że każdy, kto odwiedza gabinet stomatologiczny Kraków, powinien skonsultować swoje ubytki zębowe. I to przynajmniej z kilku powodów.

Zęby lubią się przemieszczać

Jeśli z uzębieniu pojawią się ubytki, to organizm będzie dążył do tego, aby zniwelować ich skutki. Proces ten polega na przejęciu zadań przez sąsiednie zęby, co oczywiście prowadzi do ich odkształcenia, a nawet wykrzywienia. Trzeba jednocześnie podkreślić, że wypaczony kształt uzębienia będzie z biegiem czasu wpływał na wygląd uśmiechu. I to nawet wtedy, gdy usunięte zostaną dalekie zęby, które nie są zbyt dobrze widoczne. I właśnie dlatego praktycznie każda klinika stomatologiczna Kraków odchodzi od “beztroskiego” usuwania uzębienia.

Ból głowy to też problem

Usunięcie lub wypadnięcie zęba oznacza, że żuchwa (a wraz z nią dziąsła) będą w zupełnie inny sposób kontaktować się z przeżuwaną żywnością. Gdy ząb znajdował się na swoim miejscu, żywność oddziaływała na niego w standardowy sposób. Niestety, brak zęba sprawia, że zaczyna ona oddziaływać bezpośrednio na skądinąd wrażliwe dziąsło. Jeśli do przerwy nie zostanie wprowadzony nowy, sztuczny ząb, oddziaływanie to może doprowadzić do coraz intensywniejszych bólów głowy. Na szczęście nawet zwykły gabinet dentystyczny Kraków może taką przerwę wypełnić.

Estetyka – czas zwrócić na nią uwagę

A co, jeśli usunięty został widoczny ząb? Wtedy jedyną, oczywistą kwestią pozostanie wprowadzenie na jego miejsce nowego, sztucznego zęba. Proces “dorabiania” uzębienia jest dosyć prosty i trwa maksymalnie 2 – 3 tygodnie. Dzięki temu pacjent ma szansę na to, by jego uśmiech pozostał piękny i naturalny. I właśnie dlatego warto zdecydować się na leczenie kanałowe, które w swej ofercie ma niejeden gabinet stomatologiczny Kraków. Dzięki niemu istnieje szansa na to, by naturalne uzębienie nadal pozostało na swoim miejscu.

Podsumowując, dobra klinika stomatologiczna Kraków coraz rzadziej decyduje się na częstą ekstrakcję zębów. I choć dla wielu pacjentów jest to problem, to jednak warto skorzystać z metod, jakie daje np. nowoczesne i skuteczne leczenie kanałowe. Niestety, taka metoda nie należy do tanich.