Dlaczego warto wybrać protezę na implantach

Biały, piękny uśmiech to nie tylko kwestia zdrowia. Jest to także kwestia samopoczucia i pewności siebie w różnych życiowych sytuacjach. Nie ma bardziej krępującej sytuacji, kiedy zamiast skupiać się na rozmowie z drugą osobą, musisz kontrolować swoją mimikę twarzy, aby ukryć braki w uzębieniu, nieciekawy kolor szkliwa lub inne nieestetyczne dysfunkcje stomatologiczne.

Proteza na implantach – najlepszy sposób na uzupełnienie uzębienia

Implant jest to tytanowa lub cyrkonowa śruba imitująca korzeń zęba, która jest wszczepiana w kość dziąsła. Na śrubie mocowana jest następnie korona protetyczna będąca odpowiednikiem zęba.
Pełna proteza na implantach polega na wszczepieniu kilku śrub mocujących w kość szczęki a następnie przymocowaniu do nich za pomocą specjalnych zaczepów kilku koron protetycznych. Cały proces leczenia nie jest skomplikowany, wymaga jednak wstępnych konsultacji w celu oceny przeciwwskazań do zabiegu – w tym badań morfologicznych, badań obrazowych szczęki i żuchwy oraz sąsiadujących zatok.

Proteza na implantach cena i koszty

Zabiegi wykonywane w stomatologii i protetyce dentystycznej wymagają najwyższej jakości materiałów oraz ich maksymalnej czystości. W implantologii stosowane są materiały, które cechują się także dużym powinowactwem do tkanek ludzkich, czyli dużą biokompatybilnością. Takie cech posiadają między innymi tlenek cyrkonu lub tlenek tytanu. Niestety są to surowce dość drogie.
Proteza na implantach cena jej obejmuje więc materiał budulcowy, wstępną ocenę oraz przeprowadzenie zabiegu, a to już zależne jest od danego gabinetu dentystycznego, z którego usług skorzystamy.

Zalety implantowych protez

Implanty są wszczepiane na całe życie w przeciwieństwie do alternatywnej protezy zębowej, która ma swój określony czas żywotności. Przy odpowiedniej higienie jamy ustnej, która nie jest skomplikowana, ponieważ dbamy tak jak o własne zęby, ma ona służyć w założeniu bardzo długo.
Jest mocowana na stałe co nie stresuje jej użytkownika w nocy, że może wypaść i zakłócić sen.
Najważniejsze jest to, że protezy implantowe są bardzo stabilne i dużo lepiej przenoszą ciężar na kościach żuchwy i szczęki w trakcie żucia pokarmów, co zapobiega przeciążeniom w stawach żuchwowo-skroniowych eliminując ból głowy promieniujący czasem do ucha i barku.