Jak skorzystać z darmowego leczenia ortodontycznego?

Darmowe leczenie ortodontyczne nie przysługuje osobom dorosłym, ale niektórym dzieciom – jak najbardziej tak. Warto to sprawdzić. W końcu każdy rodzic życzyłby sobie tego, by ortodonta Łódź zajął się jego pociechą za darmo. Komu zatem te darmowe usługi rzeczywiście przysługują i jakie warunki należy spełnić, by z nich skorzystać?

Wady zgryzu to poważny problem

Problemy z nieprawidłowym zgryzem nie rozwiążą się same. Jeżeli więc tyczą się one dziecka, to rodzic bierzesz na siebie odpowiedzialność za to, by jakoś się z nimi uporać. A oczywiście ortodonta dziecięcy Łódź zawsze mu w tym pomoże, bo to jednak on ustali i będzie kontrolować potem cały proces leczenia. Aby do tego doszło, rodzic powinien jedynie umówić dziecko na konsultację – im wcześniej, tym lepiej.

Leczenie może być darmowe

W niektórych przypadkach ortodoncja Łódź rzeczywiście staje się dla pacjentów (i rodziców) darmowa. Darmowe leczenie ortodontyczne przysługuje bowiem dzieciom do dwunastego roku życia. Tak po prostu jest, że Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje takie leczenie, tak więc jeśli dziecko nie osiągnęło jeszcze wieku dwunastu lat, a już widać, że jego zgryz nie jest do końca prawidłowy, warto wykorzystać ten czas i umówić się na bezpłatną konsultację.

Istota leczenia ortodontycznego u dzieci

Tu nie chodzi tylko o to, że krzywe zęby kiepsko się prezentują i to dlatego ortodonta Łódź powinien się nimi zająć. W rzeczywistości jest to akurat najmniejszy problem. Oczywiście ludzie z natury właśnie tym aspektem nieprawidłowego uzębienia przejmują się najbardziej, jednakże to nic w porównaniu do tego, jak bardzo na tym krzywym zgryzie cierpi ogólne zdrowie i to nawet w przypadku, gdy ten zgryz dotyczy osoby, która wciąż ma jeszcze zęby mleczne. Ortodonta dziecięcy Łódź zadba o to, by u dziecka nie doszło do powstania mniejszych lub większych wad wymowy. Zabezpieczy również małego pacjenta przed możliwym skrzywieniem się zębów w przyszłości.

Zęby mleczne a zęby stałe

To, jak prezentują się i w jaki stanie są zęby mleczne, ma bezpośredni wpływ na to, jak wyglądają później zęby stałe i właśnie z tego powodu ortodoncja Łódź to dziedzina dość mocno skupiona na leczeniu dzieci. Nie jest więc tak, że mleczakami w ogóle nie trzeba się przejmować. Rodzice, którzy mają do nich takie podejście, są po prostu w błędzie, który może ich dzieci sporo kosztować.