Jak wybrać szkolenie SEP?

Coraz więcej firm rezygnuje z zatrudniania samouków elektrycznych i “złotych rączek”. Zamiast tego na rynku pracowniczym poszukiwane są wykwalifikowane osoby, posiadające oficjalne potwierdzenie ich kompetencji. Najlepszym, honorowanym nie tylko w Polsce, ale i w większości Unii Europejskiej sposobem na to jest uzyskanie uprawnień SEP. Zanim podejmie się decyzję o uczestniczeniu w egzaminie SEP, warto rozważyć jednak kurs przygotowujący. Na rynku istnieją różne szkolenia oferujące wiedzę z zakresu wymaganego na egzaminach SEP. Które warto jednak wybrać?

Szkolenie SEP online czy stacjonarnie?

Osoba chcąca przygotować się do egzaminu SEP ma do wyboru opcję zdobycia wiedzy online lub w formie stacjonarnej. W kwestii edukacji online do wyboru jest wiele różnych platform, a coraz więcej osób się decyduje na taką opcję. Jest on dogodny ze względu na możliwość uczestniczenia w nim w domowym zaciszu, bez konieczności udawania się do sali wykładowej. Kursy stacjonarne są natomiast wyborem dla osób mieszkającym w mieście, w którym odbywa się kurs. Dodatkowo, zaletami formy tradycyjnej jest bezpośredni kontakt z wykładowcą czy brak czynników rozpraszających. Bez względu na samą formę wykładania, warto wybrać kurs, który oferuje program kształcenia:

  • omawiający wszystkie zagadnienia wymagane na egzaminie,
  • jest przygotowany przez specjalistów,
  • przedstawia materiał w przystępny sposób,
  • łączy wiedzę teoretyczną z praktyczną (np. za pomocą ćwiczeń).
    Jeśli chodzi o szkolenie SEP Gdańsk posiada dobrze rozwiniętą ofertę, która zadowoli każdego. Warto jedynie wcześniej sprawdzić, czy dany kurs jest dostosowana do wymogów egzaminacyjnych dla danej grupy.

Grupy uprawnień

Możliwe do zdobycia uprawnienia SEP Gdańsk – podobnie jak cała Polska, rozdziela na 3 grupy:
G1 – Osoby starające się o te uprawnienia to pracownicy zajmujący się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci energetycznych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną.
G2 – Te uprawnienia dotyczą osób zajmujących się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci cieplnych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię cieplną.
G3 – Ta grupa to osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci cieplnych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię cieplną.