Najpopularniejsze rodzaje gniazd modułowych dostępne na rynku

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że gniazda modułowe znajdują się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Rekomendowane jest zatem poświęcenie czasu, by zakupić właściwe modele. Na rynku dostępne są różne gniazda elektryczne modułowe. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że klienci mają ogromne problemy z podjęciem właściwej decyzji.

Gniazdo modułowe – najpopularniejsze rodzaje

Należy mieć świadomość, że prawdziwym standardem w dzisiejszych czasach są gniazda modułowe z klapką. Omawiane produkty oczywiście cechują się niezwykle szczelną obudową. Modele tego typu świetnie zdadzą egzamin w wilgotnych pomieszczeniach. Warto wiedzieć, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się gniazdka z wyrzutnikiem wtyczki.

Użytkownik może mieć pewność, że nie dojdzie do wyrwania gniazdka z puszki. Trzeba zaznaczyć, że bardzo dużo renomowanych producentów ma w swojej ofercie modele z ogranicznikiem przepięć klasy D. Warto wiedzieć, że akcesoria tego typu świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których znajduje się sprzęt elektroniczny.

Nowoczesne gniazdo modułowe dla wymagających użytkowników

Jak wiadomo producenci regularnie unowocześniają swoje produkty. Dzięki temu klienci każdego roku widzą w ich ofercie asortymentowej nowe włączniki oraz gniazdka. Świetnym rozwiązaniem dla rodzin posiadających dzieci mogą być specjalne gniazda modułowe wyposażone w zamykaną klapkę. Warto wiedzieć, że obecnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się modele, które zadziałają w momencie, gdy zostanie włożona wtyczka.

Użytkownik może dzięki temu uniknąć ewentualnego porażenia prądem. Można również zaopatrzyć się w gniazda elektryczne modułowe z dodatkowym portem USB i kluczem. Jak wiadomo obecnie jest ogromne zapotrzebowanie na urządzenia mobilne. Niezwykle przydatny może się zatem okazać wspomniany ort USB. Nie można zapomnieć wymienić gniazd telefonicznych, antenowych czy głośnikowych.

Stopień ochrony IP ma znaczenie

Zalecane jest, by gniazdo elektryczne modułowe cechowało się właściwym stopniem IP. Chodzi w tym przypadku o odporność na pył oraz wilgoć. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że modele przeznaczone do wnętrz w zdecydowanej większości przypadków mają stopień ochrony na poziomie IP44.

Z kolei w łazienkach, saunach, czy garażach znacznie lepiej egzamin zdadzą gniazda ze stopniem ochrony IP56. Warto również zaznaczyć, że na zewnątrz przeważnie stosuje się modele w skrzynce o stopniu ochrony IP67. Nie jest rekomendowane oszczędzanie na bezpieczeństwie. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na produkt znanego producenta.