Proteza na implantach – duży koszt, ale świetne efekty

Wraz ze starzeniem się organizmu dochodzą także problemy z uzębieniem. Zdarza się, że braki w zębach stałych dotyczą tylko kilku sztuk, ale możliwe jest także całkowite bezzębie. W jednym i drugim przypadku można zdecydować się na szczękę stałą lub ruchomą mocowaną na implantach. Jakie zalety ma takie rozwiązanie i jaka jest proteza na implantach cena?

Proteza na implantach cena – co trzeba o niej wiedzieć

Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które także odznacza się wieloma zaletami. Niestety nie należy do najtańszych, ale wygoda noszenia takiej protezy jest nieporównywalnie bardziej komfortowa od tradycyjnych i tańszych rozwiązań.

W tego rodzaju protezie pojedyncze zęby lub całe mostki trzymają się na implantach, których zadaniem jest imitowanie prawdziwych korzeni, dlatego takie szczęki trzymają się dużo bardziej stabilnie i nie utrudniają codziennych czynności takich jak jedzenie czy mówienie. Te stałe nie wymagają także zdejmowania na noc. Proteza na implantach cena uzależniona jest od wielu czynników, w tym między innymi ilości implantów oraz materiałów, jakie zostały w niej zastosowane.

Implanty – jak wygląda zabieg

Proteza na implantach cena musi mieć stabilne mocowanie, więc do tego celu używa się specjalnych sztucznych korzeni, tzw. implantów, które umieszcza się w kości żuchwy lub w kościach górnej szczęki. Jeśli interesuje nas cała proteza i nie posiadamy własnych zębów, to konieczne jest użycie przynajmniej dwóch implantów na dole i przynajmniej trzech w górnej szczęce. Jeśli posiadamy jeszcze własne zęby, to można ograniczyć ilość sztucznych korzeni.

Cały proces zakładania takiej szczęki jest dość długi. Przede wszystkim lekarz wykonuje dokładne badania i pobiera wycisk. Dopiero wtedy następuje wszczepienie implantu, które zajmuje około 40 minut i dokonuje się tego najczęściej z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Po około 3 miesiącach wyjmuje się z nich śruby i mocuje śruby gojące. Gdy rany się wygoją, mocuje się na nich sztuczne zęby. Dlatego też szczeka na implantach cena nie jest tanim rozwiązaniem.

Szczeka na implantach cena

Ostateczna cena uwarunkowana jest ilością implantów, materiałami, z jakich wykonane są implanty, a często także zależą od samego producenta – im bardziej renomowany, to koszt może być większy. Trzeba liczyć się z wydatkiem nawet 10000 złotych.