Taras i ogród – płytki marazzi

Dom to nasz azyl, chcemy mieszkać ładnie i stylowo. Dom z tarasem i ogrodem to jedno z tych marzeń, które nabierając realnych kształtów sprawia nam dużo radości, jeśli pamiętamy również o tym, że to nie tylko ściany. Myśląc o aranżacji tarasu i ogrodu, często zastanawiamy się jaka firma oferuje produkty, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też będą nam służyć przez długie lata, bez konieczności wymiany i dodatkowych nieprzewidzianych kosztów.

Płytki marazzi – kilka ciekawostek o firmie

Marazzi to firma z tradycjami, jej początki sięgają lat trzydziestych ubiegłego wieku. Założyciel niewielkiej fabryki – Filippo Marazzi był właścicielem sklepu spożywczego w dzielnicy Sassuolo. W wieku 60 lat, w małej fabryce, zainstalował najpopularniejsze wówczas piece Hoffmana widząc możliwości rozwoju branży płytek ceramicznych.
Jego wnuk, noszący imię po swoim dziadku, nie mając jeszcze trzydziestu lat przejął firmę i przyczynił się do jej światowej renomy. Najpierw wylądował w Hiszpanii. W roku 1982 otworzył fabrykę w Dallas, w Teksasie – to była istotna inwestycja w rozwoju rynku zbytu na kontynencie amerykańskim. W połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku pojawił się nowy, ważny nabytek – historyczna francuska firma Cerabati
Dzisiaj płytki ceramiczne marazzi są znane w całej Europie, Chinach, Stanach Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej. To synonim jakości i najlepszego włoskiego stylu. Jest znana w ponad 140 krajach świata.

W stylu eko – w zgodzie z naturą

Używanie w produkcji surowców pochodzenia naturalnego takich jak; gliny, skalenie, piaski i pigmenty nieorganiczne to wizytówka firmy. Różne kolekcje produktów wykonano w czterdziestu procentach z materiałów pozyskanych z recyklingu, a uzyskane certyfikaty potwierdzają promowanie kultury zrównoważonego, energooszczędnego, przyjaznego dla środowiska budownictwa.
Płytki włoskie marazzi – to solidna firma. Francuski certyfikat QB UPEC jest dla potencjalnego klienta gwarancją jakości, produkty są odporne na ścieranie, oddziaływania chemikaliów i wody. Płytki tarasowe włoskiego producenta nie tylko będą nam służyć przez długie lata, z pewnością pięknie wkomponują się w zielona przestrzeń ogrodu. Przeniosą nas w klimat śródziemnomorskich inspiracji. Żyjmy w zgodzie z naturą, w trosce o zdrowie i życie mieszkańców naszej niebieskiej planety.