Wybielanie zębów laserem – czy warto?

Większość z nas marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu i jest to całkowicie zrozumiałe. Współczesna stomatologia daje w tym zakresie duże możliwości, bo możemy na przykład zdecydować się na wybielanie zębów laserem. Jak wygląda taki zabieg i jakie efekty można osiągnąć?

Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie zębów laserem?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zabieg wybielania zębów. Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że uśmiech to nasza wizytówka i chętnie o niego dbamy. Chociaż na rynku dostępne są różne metody wybielania zębów, począwszy od past wybielających, po wybielanie nakładkowe, to laser będzie najskuteczniejszy. Jest to najbardziej nowoczesna i szybka metoda, bo efekt można osiągnąć już po pierwszej wizycie u dentysty. Kto powinien zdecydować się na taki zabieg? Każdy, kto chce poprawić wygląd swoich zębów, nadać mu jaśniejszy kolor oraz pozbyć się przebarwień.

Jak wygląda zabieg?

Laserowe wybielanie zębów polega na zmianie odcienia płytki nazębnej na jaśniejszy. Oczywiście warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy może liczyć na to, że po wybielaniu będzie miał śnieżnobiały “hollywoodzki” uśmiech, gdyż jest to zależne od naturalnego koloru zębów. Niemniej jednak wybielanie zębów laserem efekty daje bardzo dobre i pozwala na uzyskanie jaśniejszego odcienia zębów o kilka tonów.
Jak przebiega zabieg? Na początku stomatolog nakłada na dziąsła specjalny żel, aby ochronić je przed uwrażliwieniem. Na zęby nakładany jest żel, który pod wpływem lasera przenika do środka i wybiela zębinę. Proces wybielania polega na rozpadzie nadtlenku wodoru na tlen i wodę.

Wybielanie zębów laserem cena


Koszty wybielania laserowego zębów mogą być różne i będą uzależnione od co najmniej kilku czynników. Przede wszystkim od tego, czy decydujemy się na wybielenie jednego łuku zębowego, czy dwóch. Ceny rozpoczynają się od 600 złotych i rosną w górę. Duże znaczenie ma także to, w jakim mieście korzystamy z takiej usługi. Cena wybielania zębów laserem w Warszawie lub Krakowie, bez wątpienia będzie wyższa, niż w mniejszej miejscowości.

Wybielanie zębów laserem efekty: to obecnie najskuteczniejszy i najszybszy sposób na to, aby poprawić wygląd swoich zębów. To, dlatego warto rozważyć takie rozwiązanie, mimo że jest to spora inwestycja. Białe, zdrowe zęby to podstawa.